مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی گفت: در ۷ ماه نخست امسال ۱۰ نفر در استان مرکزی براثر مسمویت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند.

مرگ خاموش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علی رضایی با اشاره به افزایش آمار مرگ خاموش در استان مرکزی اظهار کرد: با آغاز فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی مثل بخاری، خطراتی مثل مسمویت با گاز منواکسید کربن و یا مرگ ناشی از آن وجود دارد.وی افزود: در ۷ ماه نخست امسال ۱۰ نفر در استان مرکزی براساس مسمویت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند، این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۳ نفر بود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه یکی از دردناک‌ترین اتفاقات گاز گرفتگی امسال مرگ ۳ برادر فراهانی بر اثر استنشاق گاز زغال بود، گاز گرفتگی با علائمی مثل خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی بدن، سردرد، تهوع و درد قفسه سینه همراه است.رضایی بیان کرد: باتوجه به این که گاز منو اکسیدکربن، بی‌رنگ و بو بوده و تنفس آن سبب  مسمومیت و مرگ افراد می‌شود، مردم باید در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی به‌ویژه در فصل سرما دقت لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: قراردادن انتهای دودکش در ظرف آب، اشکال در نوع اتصالات لوله‌های دودکش، نصب نشدن اصولی، بکارگیری دودکش نامناسب، مسدود بودن مسیر دودکش، رعایت نشدن قطر مناسب لوله‌های دودکش، مجهز نبودن انتهای دودکش پشت بام به کلاهکH و... از جمله عواملی هستند که می‌توانند سبب بازگشت گاز منواکسید کربن به داخل منزل و یا محیط سربسته شوند.

کد خبر 463686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =