مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره نقش مهم خانواده‌ها در پیشگیری از اعتیاد، گفت: ماهانه به طور میانگین ۶۰۰معتاد به کمپ‌های ترک اعتیاد استان مراجعه می‌کنند.

بازدید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، معصومه محمدی در آیین افتتاح ساختمان کمپ ترک اعتیاد در شهرستانهای لردگان و خانمیرزا که با حضور مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور برگزار شد، افزود: هم اکنون ۱۹ کمپ ترک اعتیاد آقایان و یک کمپ ترک اعتیاد زنان در استان فعال است که ماهانه به طور میانگین بیش از ۶۰۰ نفر به این مراکز برای درمان اعتیاد مراجعه می‌کنند.

وی گفت: سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۹ نفر به مراکز درمان و کمپ‌های اقامتی استان مراجعه کردند که از این تعداد بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ نفر در کمپ‌ها و مابقی از مراکز اقامتی بهره مند شدند.

مدیرکل بهزیستی استان، با اشاره به اینکه استانداردسازی مراکز اقامتی درمان اعتیاد(کمپ های ترک اعتیاد) یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی است، افزود:  ساختمان کمپ ترک اعتیاد شهرستان خانمیرزا از محل اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات، استانداردسازی شد.

محمدی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست سازمان بهزیستی در راستای خدمات دهی به افراد معتاد  است، این ساختمان یکی از کمپ‌های استاندارد استان است.

وی اظهارداشت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۳ هزار مترمربع احداث شده است که ۵۰۰ متر این زمین فضای ساختمانی و مابقی استخر و محوطه‌سازی است.

به گزارش ایرنا، شهرستان خانمیرزا با جمعیتی بیش از ۵۳ هزار و ۷۲۵ نفر جمعیت براساس سرشماری سال ۹۵ به عنوان دهمین شهرستان استان چهارمحال وبختیاری تاسیس شد.

کد خبر 463504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =