معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: به منظور جذب گردشگر در فصول سرد سال ۲۰ طرح مختلف با کاربری گردشگری در شهر سرعین تعریف شده است.

نشست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،  ارژنگ عزیزی در جلسه کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی کشور که در محل اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: سرعین به عنوان نگین گردشگری شمال غرب کشور دارای پتانسیل توسعه بوده و عنوان شهر چشمه‌های بهشتی معروف است.

وی با بیان اینکه توسعه گردشکری و کشاورزی با افزایش صنایع تبدیلی در استان اردبیل جزو اولویت‌های اصلی است، افزود: اردبیل به لحاظ تنوع محیطی و آب و هوایی در تابستان پذیرای میلیون‌ها گردشگر بوده و با طرح زمستان بیدار جذب گردشگر و مسافر در فصل سرد سال برای ما اهمیت دارد.

معاون اقتصادی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه به منظور جذب گردشگر در فصول سرد سال ۲۰ طرح مختلف با کاربری گردشگری در شهر سرعین تعریف شده و اجرایی می‌شود،  افزود: در بحث انرژی پیشرفت خوبی داریم به صورتی که در بحث زمین گرمایی مشگین شهر ۱۱ حلقه چاه به عمق سه کیلومتر حفر شده و ۷ حلقه چاه اکتشافی به مخزن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در میدان نفتی مغان نیز مطالعاتی انجام شده است، گفت: میدان نفتی مغان به مساحت ۶.۵کیلومتر مربع جزو میادین نفت خیز کشور است.

عزیزی از تولید پنل‌های خورشیدی در استان اردبیل خبرداد و افزود: یک شرکت معتبر با مطالعه دقیق و بررسی تمام جوانب اعلام آمادگی کرده که در استان اردبیل پنل خورشیدی به شکل انبوه تولید کند.

معاون اقتصادی استانداری اردبیل با بیان اینکه اردبیل ۷۰ کیلومتر از شهرستان مرزی آستارا فاصله دارد، افزود: علاوه بر استفاده از پتانسیل ریلی این شهرستان، در عملیات اجرایی اتصال به ریل جمهوری آذربایجان در شمال استان آغاز شده است که برای هر دو مسیر دارای توجیه اقتصادی است.

وی از ایجاد شهرک صنعتی مشترک با آذربایجان در شمال کشور خبر داد و یادآور شد: با ایجاد این شهرک سرمایه گذاران از مزایای بین المللی این شهرک برخوردار می‌شوند و مشوق خوبی برای سرمایه گذاری در استان اردبیل است.

عزیزی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی خرد هستند، افزود: بخش اعظم واحدهای تولیدی با اشتغال کمتر از صد نفر و حتی کمتر ادامه حیات می‌دهند و در سرمایه گذاری‌های جدید نگاه استانداری به واحدهای بزرگ با اشتغال زایی بیشتر متمرکز شده است.

کد خبر 463433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =