مردم سریلانکا شنبه ۲۵ آبان به پای صندوق‌های رای رفته‌اند تا رئیس جمهور جدیدی را برای کشورشان انتخاب کنند.

سريلانكا

به گزارش همشهری‌آنلاین از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که سریلانکا همچنان در تلاش است تا از لطمه حملات عید پاک به هتل‌ها و کلیساها که به شدت به اقتصاد این کشور که وابسته به صنعت گردشگری است صدمه زد، التیام یابد.

به گفته سیاست‌مداران و تحلیلگران، "اوتابایا راجاپاکسه"، وزیر دفاع سابق سریلانکا که ۱۰ سال پیش بر شکست ارتش در برابر جدایی‌طلبان تامیل نظارت داشت و "ساجیت ترماداسه"، وزیر کشوردر رقابت تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند.

راجاپاکسه متعهد شده تا امنیت ملی را بهبود بخشد. این در حالی است که ترماداسه به دنبال ارتقای حومه کشور با وعده‌های مسکن دولتی، یونیفرم مدرسه برای دانش‌آموزان و وسائل بهداشتی برای زنان شده است؛ موضوعی که به ندرت به صورت علنی درباره آنها صحبت می‌شود اما باعث شد تا زنان در کمپین انتخاباتی او شرکت کنند.

این در حالی است که پلیس سریلانکا امروز گزارش داد که گروهی از افراد ناشناس اوایل صبح امروز پیش از آغاز رسمی انتخابات به کاروانی از مسلمانان در شمال غرب کشور تیراندازی کردند. در جریان این تیراندازی هیچ فردی زخمی نشده، اما به گفته شاهدان چندین لاستیک خودرو آتش گرفته است.

یکی از رای‌دهندگان گفت: مهم‌ترین مشکل فساد گسترده و عدم حسابررسی سیاستمداران است.

نزدیک به ۱۶ میلیون تن از مردم سریلانکا واجد شرایط برای شرکت در این انتخابات هستند و این انتخابات به رای‌دهندگان اجازه می‌دهد تا سه نامزد را به ترتیب ترجیح‌شان در اوراق رای بنویسند.

آرا فورا پس از اتمام زمان رای‌گیری شمارش خواهد شد، اما بعید است که نتایج تا قبل از یکشنبه ۲۶ آبان اعلام شوند.

کد خبر 463424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =