طرح بهره برداری از منابع آب نامتعارف در آبیاری فضاهای سبز شهری با هدف ارتقای مدیریت و کاهش برداشت از آب های زیرزمینی اجرا می شود.

فضای سبز

طرح بهره برداری از منابع آب نامتعارف در آبیاری فضاهای سبز شهری با هدف ارتقای مدیریت و کاهش برداشت از آب های زیرزمینی اجرایی می شود.

همشهری آنلاین- مهین قاسمخانی: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه 20 با اعلام این خبر گفت: «طرح بهره برداری از منابع آب های نامتعارف از جمله آب باران و پساب ها برای آبیاری فضاهای سبز شهری از سوی اداره محیط زیست این منطقه در دست بررسی است.»

«رضا معلم» افزود: «با توجه به اهمیت حفظ منابع زیرزمینی آب، تعدادی از پروژه های این منطقه امسال و سال آینده با هدف بهینه سازی مصرف آب و استفاده مجدد از پساب و آب های روان اجرایی خواهد شد.»

او با اشاره به توسعه سامانه های آبیاری نوین در فضاهای سبز شهری گفت: «هدف از این کار صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری آبیاری در منطقه20 است. پیش تر هم سامانه های آبیاری فضاهای سبز شهری منطقه20 با اجرای آبیاری تحت فشار و قطره ای در پیرامون بزرگراه ها، عرصه های جنگلکاری و بوستان های این منطقه توسعه یافته است.»

کد خبر 463084

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =