لرستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از انجام بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب مناطق سیل‌زده روستایی استان خبر داد.

سیل لرستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مهندس علیرضا کاکاوند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با تلاش‌های همکاران این مجموعه و همکاری مراکز بهداشتی، در زمان سیل فروردین‌ماه امسال بیش از ۳۰۰ هزار مورد کلرزنی انجام شده است. وی تصریح کرد: مطلوبیت کلرسنجی در زمان یاد شده بیش از ۹۶ درصد بوده که با بررسی انجام شده مطلوبیت میکروبی بیش از ۹۵.۵ درصد بوده است.

وی با اشاره به مصرف بیش از ۱۴.۵ تن کلر برای رفع آلودگی‌های میکروبی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده هیچ‌گونه آلودگی میکروبی و یا مسمومیت و یا شیوع بیماری در این خصوص گزارش نشده است. مدیرعامل شرکت آبفار لرستان این موفقیت را ماحصل تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران و متخصصین این شرکت با همکاری مراکز بهداشتی دانست و افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به‌صورت دائم در حال بررسی و نظارت بر آلودگی آب شرب روستاها است.

کاکاوند از آمادگی متخصصین این شرکت برای رفع مشکل فاضلاب زندان مرکزی خرم‌آباد خبر داد و گفت: فاضلاب زندان مرکزی خرم‌آباد در سال‌های گذشته توسط سازمان زندان‌ها به‌صورت سبتیک تانک کار شده که به دلیل عدم بهره‌برداری صحیح از آن، متأسفانه در حال سرریزاست. وی اضافه کرد: سرریز فاضلاب زندان مرکزی خرم‌آباد به روستاهای هم‌جوار و بخصوص روستای دارایی سرازیر شده و مشکلاتی را برای روستاییان منطقه به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان با اشاره به اینکه متولی اصلی رفع این مشکل سازمان زندان‌ها است ادامه داد: شرکت آبفار استان آمادگی دارد در صورت نیاز و لزوم در بحث مطالعات و مباحث فنی با این سازمان همکاری کرده و در صورت نیاز این مشکل را رفع کند. کاکاوند عنوان کرد: مشکل فاضلاب شهرک صنعتی خرم‌آباد نیز به این شرکت مربوط بوده و هیچ ارتباطی به شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان ندارد. وی اظهار کرد: بحث فاضلاب روستاها از وظایف این شرکت بوده اما موضوع فاضلاب زندان مرکزی خرم‌آباد و شهرک صنعتی این شهر هیچ ارتباطی با شرکت آبفار استان ندارد.

کد خبر 462991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =