استاندار لرستان در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی را پیگیری کرد.

استاندار لرستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی دراین دیدار افزود: یک‌هزار و ۱۵۶ طرح اشتغال روستایی در این استان با ظرفیت پنج هزار فرصت شغلی، موفق به دریافت تسهیلات شده‎اند. وی تصریح کرد:‌ از زمان آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی ۲ سال گذشته تا کنون ۲۱۵ میلیارد و ۱۸۴ میلیون تومان وام پرداخت شده که انحراف آن کمتر از ۱۰ درصد بوده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه بسیاری از این تسهیلات در جلسات کارگروه اشتغال استان تصویب شده ادامه داد: امسال در این راستا ۶۴ مصوبه تایید شده  که ۶۵ درصد آن اجرایی شده و مابقی نیز در حال پیگیری هستند. خادمی افزود:‌ در این جلسات علاوه بر تصویب تسهیلات، مواردی همچون اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت، یارانه دستمزد، مشاغل خانگی و معافیت بیمه سهم کارفرمایان پیگیری شد.

وی ادامه داد: ۴۹۰ میلیارد تومان طرح اشتغالزایی روستایی استان به بانک ها معرفی شده و انحراف تسهیلات پرداختی نیز کمتر از ۱۰ درصد بوده است. شریعتمداری نیز در خصوص پیگیری مسایل استان  برای تخصیص به موقع اعتبارات اشتغال روستایی و تلاش برای توسعه مناطق روستایی لرستان قول مساعد داد.

کد خبر 462661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =