نماینده مردم تبریز در مجلس از پیگیری کمیسیون متبوع خود برای اجرایی شدن موضوع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: بازنشسته‌ها مخصوصا بازنشسته های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند.

بازنشسته

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، اظهار داشت: مجلس در بودجه‌های سالانه این هدف را دنبال کرده که فاصله دریافتی حقوق بازنشستگان با شاغلان فعلی و بازنشسته‌ها در سال‌های اخیر را کاهش دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس قوانین و آیین‌نامه‌هایی که در سازمان‌های مختلف تصویب شده متاسفانه تفاوت فاحشی بین حقوق فردی که بازنشسته شده و فرد شاغل در یک سازمان حتی با رتبه شغلی برابر و یکسان وجود دارد.

وی با اشاره به تکلیف دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه، ادامه داد: دولت مکلف شده طی ۵ سال اجرای برنامه حقوق تمام بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی را همسان‌سازی و متناسب‌سازی کند.

صندوق بازنشستگی باید به تعهدات خود در برابر بازنشستگان عمل کند

ساعی با بیان اینکه در بودجه سالانه مبلغی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص می‌یابد از پیگیری کمیسیون اجتماعی برای اجرایی شدن این موضوع خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه صندوق بازنشستگی باید به تعهدات خود در برابر بازنشستگان عمل کند، اضافه کرد: نحوه مدیریت، سرمایه‌گذاری و توزیع منابع در صندوق‌های بازنشستگی جز چالش‌های کشور بوده که باید این چالش‌ها رفع شود و این صندوق‌ها باید در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری بلندمدت فعال شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازنشسته‌های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند، تصریح کرد: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست شده وظایف خود در این حوزه را انجام دهد.

کد خبر 462594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =