یک روزنامه انگلیسی نوشت: سازمان اطلاعات داخلی (M I ۵) با توجیه حفاظت در برابر هکرهای روسی، عملیات رصد تلفن همراه نمایندگان پارلمان انگلیسی را آغاز کرده است.

پارلمان انگليس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه «میررر»  خبر داد که بخش ضد جاسوسی سازمان اطلاعات داخلی انگلیس در حال انجام یک عملیات مخفی برای محافظت از تلفن‌های نمایندگان مجلس دربرابر هکرهای روسی است.

به نوشته روزنامه میررر، نمایندگان مجلس انگلیس با اشاره به دریافت هشدارها و توصیه‌های سازمان اطلاعات داخلی، ارتباطات شخصی و سیاسی خود را به حالت تعلیق در آورده‌اند.

این روزنامه افزود که به نمایندگان دستور داده شده اطلاعاتی درباره حمله سایبری توسط "قدرت خارجی" را فاش نکنند و تا زمانی که اقدامی علیه افشای ارتباطات آنان انجام نشده از دستگاه‌ها استفاده نکنند.

یکی از نمایندگان مجلس انگلیس که نام او در روزنامه ذکر نشده است، گفت که از "تلاش هماهنگ" برای هک کردن حساب‌های خود از خارج مطلع شده است.

این نخستین باری نیست که مقامات انگلیس، روسیه را به تلاش غیرمجاز برای دستیابی به اطلاعات طبقه‌بندی شده متهم می‌کنند، اما تا کنون هیچ گونه مدرکی دال بر اثبات ادعاهای خود ارائه نکرده‌اند.

کد خبر 462552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =