سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به این که ۹ میلیون نفر برای کارت ملی هوشمند ثبت‌نام نکرده‌اند، گفت: بر اساس آخرین آمار، تاکنون ۵۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر برای دریافت این کارت‌ها تکمیل ثبت‌نام کرده‌اند.

كارت ملي هوشمند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سیف‌الله ابوترابی اظهار کرد: از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت کارت ملی هوشمند ۴۶ میلیون کارت ملی هوشمند صادره شده است و این فرایند همچنان ادامه دارد.

ابوترابی با اشاره به این که این سازمان ظرفیت دارد که ماهانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت ملی هوشمند صادر کند، اضافه کرد: البته این مسئله مستلزم این است که کارت خام مورد نیاز در اختیار سازمان ثبت احوال کشور قرار بگیرد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ماه‌های گذشته جلسات متعددی با مسئولان چاپخانه دولتی در خصوص کارت خام مورد نیاز سازمان ثبت احوال کشور برگزار شده است و آنها قول داده‌اند که کارت خام مورد نیاز را در اختیار سازمان ثبت قرار بدهند که امیدواریم به وعده خود عمل کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به در پیش بودن یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی آیا سازمان ثبت احوال آمادگی همکاری برای برگزاری این دوره از انتخابات را به صورت الکترونیکی دارد یا خیر، گفت: در ارتباط با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک یا به شکل سابقه از اختیارات سازمان ثبت احوال نیست ولی در کل احراز هویت افراد در این دوره از انتخابات از طریق کارت ملی هوشمند انجام نمی‌شود و همچنان شرکت در این دوره از انتخابات هم با در دست داشتن شناسنامه انجام خواهد شد.

  • کارت خام نیست

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در حالی از عدم ثبت‌نام ۹ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند سخن می‌گوید که بسیاری از شهروندان بیش از یک سال پیش برای این امر اقدام کردند و به دلیل نبود کارت خام هنوز کارت‌های ملی هوشمندشان صادر نشده و در اختیار آنها قرار نگرفته است.

بیش از یک سال است که به علت نبود کارت خام به دلیل تحریم‌ها، توزیع کارت ملی هوشمند با مشکلاتی مواجه شده و بسیاری از متقاضیان از مدت زمان طولانی انتظار خود برای دریافت کارت‌های خود گلایه دارند.

پس از تحریم و کمیاب شدن کارت خام، تولید کارت خام مورد نیاز ثبت احوال به عهده چاپخانه دولتی گذاشته شد، اما با گذشت حدود یک سال از توافق صورت‌گرفته، روند صدور کارت‌های ملی هوشمند ایرانی به کندی انجام می‌شود.

این در حالی است که بسیاری از افراد ِ ثبت‌نام‌کرده برای دریافت کارت ملی هوشمند با مشکل مواجه هستند. زیرا کارت‌های ملی قدیمی از اعتبار ساقط شده‌اند و آنها همچنان در انتظار دریافت پیامک ِ آماده شدن کارت‌های خود هستند.

کد خبر 462299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار