حباب سکه در بازار صفر شده و قیمت سکه نسبت به آخرین روزهای هفته قبل ۷۰ هزار تومان کاهش یافته است.

طلا 833

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمد کشتی‌آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: قیمت جهانی طلا نسبت به هفته قبل ۵۶ دلار کاهش یافته و همین امر باعث کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شده است.

وی با اشاره به کاهش قیمت سکه نسبت به روزهای اخیر گفت: قیمت سکه از ۴ میلیون تومان به ۳ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان کاهش یافته که نسبت به آخرین روزهای هفته قبل ۷۰ هزار تومان کم شده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: با کاهش قیمت جهانی طلا، هیچ حبابی روی قیمت سکه و طلا در بازار وجود ندارد؛ هم اکنون قیمت سکه کاملاً براساس قیمت جهانی و قیمت ارز محاسبه شده و مبادله می‌شود.

کشتی‌آرای با تأکید براینکه داد و ستد در بازار براساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد، تصریح کرد: تقاضای جدید بعد از ماه صفر و آغاز ربیع، وارد بازار شده است؛ رونق نسبی در بازار ایجاد شده است.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۹۳۰ تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌ سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان، ربع‌ سکه یک‌ میلیون ۲۶۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۵۹ دلار معامله می‌شود.

کد خبر 462245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =