ائتلاف متجاوزان سعودی و عناصر وابسته به آن، مناطق مسکونی شهر الدریهمی در استان الحدیده یمن را با توپخانه هدف قرار دادند.

یمن

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از المسیره، در این حمله خانه‌های شهروندان شهر محاصره شده الدریهمی در استان الحدیده، یمن هدف گلوله‌های پیایی متجاوزان قرار گرفت و خسارت‌هایی به آنها وارد شد.  

یک منبع محلی، به گزارش ایرنا، گفت: متجاوزان و عناصر وابسته به آنها چهارشنبه این شهر را با بیش از ۸۰ گلوله توپ هدف قرار دادند که در جریان آن خسارت‌هایی به برخی خانه‌ها وارد و برخی از آنها نیز ویران شد.

روز دوشنبه نیز ۲ زن در حمله توپخانه‌ای عناصر وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه السویق شهرستان التحیتا در این استان کشته شدند.

ائتلاف متجاوزان و مزدوران آنها همچنان به نقض توافق صلح سوئد ادامه می‌دهند.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم، پایتخت سوئد انجام شد، به توافق‌هایی از جمله موضوع مبادله اسرای دو طرف دست یافتند اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌ها اجرا نشد.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

کد خبر 461980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار