همشهری آنلاین: معاون وزیر خارجه کویت گفت که ایران به کشورهای عربستان سعودی و بحرین پیام‌هایی فرستاده ولی طرف‌های مقابل هنوز به این پیام‌ها جواب نداده‌اند.

خالد الجارالله

به گزارش همشهری آنلاین، خبر ارسال نامه از سوی ایران به رهبران دو کشور عربستان سعودی و بحرین توسط خالد جارالله معاون وزارت أمور خارجه کویت رسانه‌ای شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از خالد الجارالله معاون وزیر امور خارجه کویت نوشته است که کویت نامه‌های ایران را به رهبران عربستان و بحرین تحویل داده است.

به گزارش دویچه‌وله، اطلاعات دقیقی درباره مضمون این نامه‌ها منتشر نشده است.

 معاون وزیر أمور خارجه کویت اعلام کرده است که هنوز پاسخی از سوی رهبران عربستان و بحرین به نامه‌های جمهوری اسلامی ایران دریافت نشده است. گفته می‌شود که مضمون این نامه‌ها پیرامون اوضاع منطقه بوده است.

روزنامه "الجریده" چاپ کویت پیش از آن اعلام کرده بود که روحانی نامه‌های خود را مستقیما خطاب به عبدالعزیزبن سلمان، پادشاه عربستان و حمد بن عیسی آل‌خلیفه، پادشاه بحرین نوشته است.

علی ربیعی سخنگوی دولت از نامه حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران به پادشاه عربستان و بحرین خبر داده بود. او در این باره گفته بود: «رئیس جمهور نامه‌هایی ارسال کرده‌ است ؛ اساس نامه‌ها صلح و ثبات منطقه بوده است؛ ما معتقدیم دو جانبه‌های متعددی می تواند در منطقه شکل گیرد و فشارهای آمریکا نباید باعث دوری همسایگان شود».

کد خبر 461902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =