دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق به تعرض برخی معترضان عراقی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران درکربلا و بازتوییت این خبر توسط ترامپ واکنش نشان داد.

قيس خزعلي عراق

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در صفحه توییتر خود نوشت: اقدام به سوزاندن دیوار کنسولگری ایران توسط برخی عناصر داخلی و بازتوئیت ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و همراهی وزیر خارجه اسرائیل با او، چیزی که دیروز در رابطه با نقش اسرائیل، آمریکا و کشورهای خلیج(فارس) برای تخریب اوضاع داخلی عراق گفتیم را اثبات می‌کند.

با تداوم ناآرامی‌ها در شهر کربلا شامگاه یکشنبه چند فرد آشوبگر در مقابل کنسولگری ایران در این شهر تجمع و به کنسولگری تعرض کردند. سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا در پی این حوادث تاکید کرد که نیروهای امنیتی بر اوضاع کنترل دارند و شرایط در اطراف این مقر دیپلماتیک کشورمان به حالت طبیعی بازگشته است.

بر اساس برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی افراد ناشناس در اطراف کنسولگری ایران در کربلا حضور پیدا کرده و ضمن سنگ‌پرانی به ساختمان این کنسولگری اقدام به آتش‌افروزی کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به وضعیت ناآرامی که شامگاه یکشنبه توسط برخی نیروهای آشوبگر برای کنسول‌گری ایران در کربلا پیش‌آمد، دو ویدیو که در صفحه‌های توییتری شبکه ایران‌ اینترنشنال و پایگاه خبری عرب‌نیوز منتشر شده بود را بازتوییت کرد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای تأکید کرد که این وزارت اقدام برخی تظاهرات کنندگان در تعرض به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم می‌کند.

در این بیانیه بر پایبندی وزارت خارجه عراق به تعهداتش درباره مصونیت هیئت های دیپلماتیک براساس توافق وین و ضرورت دور نگه داشتن این هیات‌ها از هرگونه خطر امنیتی تأکید شده است.

وزارت خارجه عراق افزود: امنیت هیات های دیپلماتیک و کنسولگری‌ها خط قرمز ما است و دستگاه امنیتی کشور همه تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه تعرض امنیتی به هیات‌های دیپلماتیک را اتخاذ کرده است. چنین اقداماتی بر روابط دوستانه و حسن همجواری دو کشور تأثیری نخواهد گذاشت.

کد خبر 461795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =