فرمانده ناجا با اشاره به این که در اربعین امسال تردد زائران غیرایرانی در مرزها ۲۵ درصد افزایش داشته است، افزود: همه زائران با اسناد معتبر و قانونی از مرز خارج شدند.

سردار حسین اشتری

به گزارش همشهری به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ماموریت بزرگ اربعین گفت: تردد زائران در سال جاری در مرز نسبت به سال گذشته افزایش ۷۴ درصدی داشت.

وی با اشاره به این که به غیر از زائران ایرانی تردد زائران کشورهای دیگر نیز ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته در اربعین اباعبدالله الحسین(ع) افزایش داشته است، افزود: همه زائران با اسناد معتبر و قانونی از مرز خارج شدند.

وی با تاکید بر این که نیروی انتظامی در همه صحنه‌ها حضور فعال و موثر دارد و امنیت بسیار خوبی بر مرزهای کشور حاکم است، بیان کرد: تردد خودروهای شخصی در مرز افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشت.

سردار اشتری با اشاره به کاهش تصادفات در سال جاری نسبت به سال گذشته در ایام اربعین اظهار کرد: تردد در گیت‌های مرزی با بررسی مدارک هویتی به سرعت انجام می‌شد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که کارکنان انتظامی برای تسهیل تردد در مرز و تامین امنیت مردم حضور فعالی داشتند خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰ هزار برگ تردد زیارتی برای کسانی که گذرنامه نداشتند، صادر شد.

وی با اعلام این که برگ تردد زیارتی که در پایانه‌های مرزی چاپ و صادر می‌شد از اعتبار لازم برخوردار بود، گفت: با همکاری دولت عراق ورود و خروج زائران سرعت خوبی به خود گرفت.

بر اساس گزارش سایت پلیس، وی با اشاره به تردد طلاب و مشمولان وظیفه از مرز افزود: پلیس با متصل شدن به بانک‌های اطلاعاتی برای احراز هویت در اسرع وقت برگ تردد برای زائران صادر می‌کرد.

سردار اشتری با تاکید بر این که حدود سه میلیون و ۷۰ هزار زائر ایرانی برای تردد در مرز حضور داشتند اذعان کرد: حدود ۳۰۰ هزار زائر غیرایرانی نیز از مرز ایران عبور کردند.

وی با بیان این که نزدیک به هفت میلیون ورود و خروج از مرز در ایام اربعین ثبت شده است، گفت: نیروی انتظامی بیشترین مسئولیت را در تردد و تامین امنیت در مرزها داشت.

این مقام ارشد انتظامی کشور بیان کرد: نیروی انتظامی با رهنمودهای مقام معظم رهبری، جایگاه خوبی در بین مردم پیدا کرده و با تلاش همه نهادهای امنیتی‌انتظامی امنیت پایداری بر کشور حاکم است.

نماینده ولی‌فقیه در ابتدای این نشست از تلاش‌های سردار اسحاقی تقدیر و تشکر کرد و برای سردار ملکی در سمت فرمانده جدید انتظامی استان گیلان آرزوی موفقیت کرد.

کد خبر 461629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =