همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه شاهد بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در سواحل دریای خزر خواهیم بود که شدت بارش در استان‌های مازندران و گلستان پیش‌بینی شده است بنابر این احتمال رخداد سیلاب در این استان‌ها وجود دارد.

شمال

ایرنا نوشت: فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی روز یکشنبه گفت: در شمال شرق کشور مانند شمال خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش همراه با رعد و برق خواهد بود. روزهای یکشنبه و دوشنبه شاهد کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۸ درجه در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهیم بود.

وی گفت: فردا دوشنبه ۱۳ آبان سواحل دریای خزر، جنوب غرب، شمال فارس، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های البرز در استان‌هایی مانند قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده خواهند داشت که در این روز بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: از سه‌شنبه تا پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف خواهیم داشت. همچنین دوشنبه نیمه شرقی کشور به ویژه استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و کرمان وزش بادهای شدید پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، امروز دریای خزر مواج و متلاطم است.

  • وزش باد در تهران  

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۱۱ بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۹ درجه بالای صفر می‌رسد، فردا در برخی ساعات رگبار و برق و وزش باد رخ می‌دهد و کمی خنک‌تر می‌شود به طوری که کمینه دما ۹ درجه بالای صفر و بیشینه دمای تهران ۱۶ درجه خواهد شد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۵ درجه زیر صفر، ارومیه یک درجه زیر صفر و بندرعباس ۳۳ و اهواز ۳۰ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 461419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =