همشهری آنلاین: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه استان‌ها باید به سرعت طرح جامع پدافند غیرعامل را تهیه کنند، گفت: ضروری است این طرح‌ها تا پایان سال ۹۸ نهایی شود.

اجلاس

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پدافند غیرعامل کشور، اجلاس سراسری کمیته پدافند غیرعامل استان‌ها روز شنبه با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور به صورت ویدئو کنفرانس در وزارت کشور برگزار شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این اجلاس با تاکید بر اینکه صیانت از زیرساخت‌ها و حفاظت از مردم اولویت سازمان پدافند غیرعامل کشور است، اظهار داشت: تلاش داریم تا با ارتقای پایداری و آمادگی‌ها، سطح آسیب‌پذیری‌ها را به حداقل ممکن برسانیم.

سردار جلالی با تاکید براینکه رزمایش‌ها جهت ارزیابی وضعیت آمادگی‌ها باید به طور مستمر انجام شود، بیان کرد: این رزمایش‌ها سبب می‌شود تا اشکالات احتمالی مشخص شده و به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به اینکه استان‌ها باید برنامه‌های مشخص حفاظت از مردم در شرایط بحران را در دستور کار قرار دهند، اظهار داشت: شهرهای بزرگ باید فضاهای مناسبی جهت اسکان مردم در شرایط اضطراری تهیه کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به ضرورت ارتقای تاب‌آوری سیستم‌های سایبری نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه امروز سایبر به عنوان زیرساخت همه دستگاه‌ها خدمت‌رسان تبدیل شده است باید تلاش کرد تا خدمات وابسته به فضای سایبر بتوانند در هر شرایطی به ارائه خدمت ادامه دهد.

سردار جلالی از نهایی‌شدن طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: ضروری است با توجه به ویژگی‌های خاص هر استان طرح پاسخ اضطراری در مواقع بحرانی نیز در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این جلسه نیز استانداران، از طریق ویدئو کنفرانس به ارائه گزارشی از اقدامان صورت گرفته در حوزه پدافند غیرعامل در استان‌ها پرداختند.  

کد خبر 461343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار