همشهری‌آنلاین: دولت پکن در اقدامی با هدف ابقای هدف «یک کشوری، دو سیستمی» و مقابله با نفوذ خارجی، به تشدید و تقویت اجرای قانون در ماکائو و هنگ کنگ می‌پردازد.

هنگ كنگ

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شن چونیائو، یکی از مقامات ارشد اداره امور هنگ کنگ و ماکائو و کمیسیون قانون پایه به بررسی برنامه‌های دولت مرکزی درباره ایجاد و تقویت یک سیستم حقوقی و مکانیسم اجرایی برای تامین و محافظت از امنیت ملی پرداخت.

او ادامه داد: ما اجازه نمی‌دهیم که هیچ رفتاری، باعث به چالش کشیده شدن وضعیت یک کشوری، دو سیستمی شود. مقام‌های پکن در مقابل اقداماتی در راستای جدایی طلبی یا به خطر انداختن امنیت ملی تحمل صفر دارند و به طور کامل در مقابل مداخله قدرت‌های خارجی در امور هنگ کنگ و ماکائو از منافع ملی دفاع می‌کنند.

با وجود آن‌که دو منطقه دارای قوانین پایه خودشان هستند یا به عبارتی "قانون اساسی کوچک" دارند، اما به گفته این مقام مسئول، سیستم مذکور به دولت مرکزی اجازه می‌دهد تا قوانین و اختیارات خود را همان‌طور که در قانون پایه و قانون اساسی ذکر شده، اجرایی کند.

این مقام مسئول ارشد اداره امور هنگ کنگ و ماکائو و کمیسیون قانون پایه همچنین به این نکته اشاره کرد، در ازای تضمین مقاومت هنگ کنگ و ماکائو در برابر نفوذ خارجی و حفظ ناسیونالیسم و انسجام به حکومت دولت مرکزی، مردم این دو منطقه با افزایش اجرای قانون و الزامات آموزش ملی روبه‌رو می‌شوند. ما آموزش در این دو منطقه را به ویژه به کارمندان دولت و جوانان که شامل تاریخ و فرهنگ چینی می‌شود با هدف افزایش آگاهی ملی و روحیه میهن‌پرستی آنها تقویت می‌کنیم.

کد خبر 461220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =