همشهری آنلاین: معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط‌ زیست از ایجاد سایت علمی جدید پرورش گورخر در گرمسار خبر داد و گفت: گورخرهای انتقال‌ یافته به گرمسار با محیط سازگار شده‌اند.

گورخر

 مهر نوشت: کیومرث کلانتری معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط‌ زیست در بازدید از پایگاه پرورش گورخر در پارک ملی کویر گرمسار، ضمن بیان اینکه گورخرهای انتقال‌یافته از یزد و پارک ملی توران شاهرود به پارک ملی کویر گرمسار اکنون با شرایط و محیط کاملاً سازگار شده‌اند، ابراز داشت: یک کره در این سایت متولد شد که امیدها را برای بقا و پرورش گورخر در گرمسار بیشتر کرده است.

وی با بیان اینکه سایت علمی جدید پرورش گورخر در گرمسار ایجاد می‌شود، افزود: با توجه به موفقیت‌آمیز بودن طرح پرورش گورخر در گرمسار اکنون طراحی این پایگاه به اتمام رسیده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط‌زیست با بیان اینکه تا کنون ۹ گورخر به سایت فعلی در گرمسار انتقال‌ یافته است، ابراز داشت: بررسی شرایط کاملاً نشان داد که این منطقه شرایط تکثیر و رهاسازی را دارد.

کلانتری ضمن بیان اینکه تکثیر در اسارت و یا حالت نیمه اسارت برای حفظ گونه‌های در حال انقراض از جمله سیاست‌های سازمان محیط‌زیست است، تصریح کرد: پرورش گوزن زرد و یوزپلنگ از جمله برنامه‌های پیش رو است.

وی افزود: با توجه به اهمیت حفظ و بقای یوزپلنگ، سایت‌های علمی پرورش یوزپلنگ در یزد و استان سمنان به‌صورت اسارت یا نیمه اسارت پیگیری می‌شود.

کد خبر 461195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =