همشهری آنلاین: اسرار ملکه الیزابت دوم در کتابی از نزدیک‌ترین مشاور او فاش شده است.

ملكه انگليس

بی‌بی‌سی نوشت: آنجلا کلی، اسرار پشت‌پرده سال‌هایی را که طراح رسمی لباس‌ و دوست ملکه‌ بریتانیا بوده در کتابش نگاشته است. کتاب «آن روی سکه: ملکه، خیاط و کمد لباس‌هایش» مورد تایید دربار بریتانیاست. روی جلد کتاب چنین آمده است: «ملکه خودش شخصا به آنجلا لطف کرده که دوستی بی‌نظیرشان را در این کتاب با جهان به اشتراک بگذارد.»

نکته‌های جالبی از این کتاب در مجله مد «!Hello» آمده است که در ادامه می‌خوانید.

۱- ملکه مستخدمی دارد که برایش کفش نو امتحان می‌کند

خانم کلی که از سال ۲۰۰۲ لباس‌های ملکه را آماده می‌کرده است، در کتابش می‌نویسد ملکه خدمتگزار ویژه‌ای دارد که کفش‌های نو را می‌پوشد و امتحان می‌کند. آنجلا کلی می‌گوید این خدمتکار من هستم.

خانم کلی می‌نویسد: «ملکه وقت کمی برای خودش دارد و فرصت نمی‌کند خودش کفش‌های نو را امتحان کند، چون شماره پای هر دوی ما یکی است، به‌راحتی می‌توانم این کار را برای او انجام دهم.»

آنجلا کلی، طراح لباس ملکه (سمت راست) | آنا وینتور، سردبیر مجله ووگ (نفر وسط)

۲- حضور ملکه با جیمز باند در مراسم گشایش المپیک ۲۰۱۲ لندن

خانم کلی می‌گوید فقط پنج دقیقه طول کشید که ملکه برای شرکت در طنزی با دانیل کریگ در نقش جیمز باند جواب مثبت بدهد و آن را بپذیرد.

آنجلا کلی به خاطر می‌آورد: «این ماجرا برای او خیلی جذاب بود و بلافاصله موافقتش را اعلام کرد. از او پرسیدم آیا مایل است در این نقش حرف هم بزند و او بدون معطلی پاسخ داد: البته، من باید چیزی بگویم، هرچه باشد او می‌آید که مرا نجات دهد.»

«پرسیدم که مایل است بگوید: عصر بخیر جیمز یا عصر بخیر آقای باند و او دومی را انتخاب کرد چون به‌خوبی فیلم‌های جیمز باند را می‌شناخت. در عرض چند دقیقه من این خبر خوب را به دنی بویل، کارگردان فیلم رساندم؛ فکر کنم او هم از خوشحالی بال درآورد وقتی گفتم تنها شرط ملکه این است که بتواند جمله خاطره‌انگیز «عصر بخیر آقای باند» را بیان کند.»

در افتتاحیه المپیک ۲۰۱۲ لندن، بازیگری در نقش ملکه از هلیکوپتر بیرون پرید

۳- لباس ملکه در مسابقات اسب‌سواری هم به‌جز خود مسابقه مهم است

لباس ملکه در مسابقات اسب‌سواری رویال اسکات خیلی مورد توجه است. تمام توجه تماشاگران فقط به اسب‌ها نیست، آنها سر رنگ کلاه ملکه هم در این مراسم با هم شرط‌بندی می‌کنند.

پس از آن‌که یک سال خانم کلی از این شرط‌بندی خبردار شد، با مسئول این شرط‌بندی بر سر پایان زمان شرط‌بندی هماهنگی‌هایی انجام داد و حتی چندین کلاه بدلی هم در قصر آماده کرد تا مبادا رنگ کلاه اصلی زودتر از موعد لو برود.

خانم کلی می‌نویسد: «من با مسئول شرط‌بندی ملاقات کردم و با هم توافق کردیم که شرط‌بندی بر سر رنگ کلاه ملکه باید در زمان مشخصی به پایان برسد تا جلوی هرگونه تقلبی گرفته شود، اما هیچ اشکالی ندارد که تماشاگران به شرط‌بندی بر سر کلاه ملکه ادامه دهند و اگر بخواهند پولی هم برنده شوند.»

در مراسم اسب‌سواری بر سر رنگ کلاه ملکه شرط‌بندی می‌شود

۴- در آغوش گرفتن میشل اوباما در مراسم استقبال، واکنشی طبیعی بود

خانم کلی می‌گوید این گزارش‌ها که ملکه در دیدار با میشل اوباما بانوی اول سابق آمریکا در سال ۲۰۰۹ و در آغوش گرفتن او پروتکل سلطنتی را نادیده گرفته، کاملا نادرست است.

او می‌نویسد: «در حقیقت این واکنش طبیعی ملکه برای ابزار احساسات و احترام به یک زن بزرگ دیگر بود و در این زمینه پروتکلی وجود ندارد که پایبند آن باشیم.»

«وقتی علاقه وجود داشته باشد و مهمان سفر رسمی بخواهد ملکه را در بالا رفتن از پله‌ها همراهی کند، این فقط مهربانی انسان است و این موضوعی است که ملکه همیشه از آن به گرمی استقبال می‌کند. هرکس که به ملکه نزدیک باشد تهدید نیست و حتما مورد اعتماد است.»

خانم اوباما در خاطرات خود می‌نویسد این لحظه برای هر دو ما مثل توافق صمیمانه دو دوست بود که هر دو روزی طولانی را با پاهای دردمندشان در کفش‌های ناراحت تحمل کرده‌اند.

ملکه الیزابت دوم و میشل اوباما در کاخ باکینگهام

۵- لباس مراسم غسل‌ تعمید سلطنتی

خانم کلی تعریف می‌کند که چطور چای قوی سیاه به او کمک کرد تا نمونه دیگری عین لباس غسل ‌تعمید سلطنتی را که اولین بار در مراسم غسل ‌تعمید جیمز وایکانت سورن (جوان‌ترین نوه ملکه) در سال ۲۰۰۸ استفاده شده بود، آماده کند.

خانم کلی می‌نویسد: «برای این‌که لباس، اصیل و واقعی به نظر برسد، ما آن را در چای یورک‌شر (قوی‌ترین چای سیاه) فرو بردیم تا رنگی شود. ما هر تکه از تور لباس را در کاسه کوچکی در آشپزخانه‌ خیاطی قرار داده بودیم که پر از آب سرد بود و یک چای کیسه‌ای در آن بود که باید پنج دقیقه می‌ماند و باید مدام به آن سر می‌زدیم تا به رنگ مورد نظرمان تبدیل شود.»

لوئی، پسر دوم شاهزاده ویلیام و کاترین

کد خبر 461030

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی