همشهری آنلاین: معاون استاندار تهران با تاکید بر لزوم حفظ یکپارچگی تهران، گفت: قطعا راهکار حل مشکلات ری جدایی آن از تهران نیست.

محمد تقی زاده

ایسنا نوشت: محمد تقی‌زاده در حاشیه پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در جمع خبرنگاران، درباره جدایی ری از تهران گفت: قطعا این موضوع نیازمند قانون است. برای تصمیم‌گیری چنین مسئله‌ای قطعا بدون نگاه کارشناسی این امر امکان‌پذیر نیست. به نظر شخصی بنده از حیث کالبدی، جدایی ری از تهران نمی‌تواند کارکردهای مثبتی داشته باشد و قطعا یکپارچگی که ما برای تهران به دنبال آن هستیم را به هم می‌ریزد.

وی افزود: توقعات مردم ری بجا است و تا حدودی شهرداری تهران تلاش برای رفع آن را در دستور کار خود قرار داده و به ری خدمات لازم را ارائه می‌کند اما در مواردی نظیر پسماند و مجموعه آرادکوه نیازمند توجه بیشتری هستیم که مطالبه مردم ری است. قطعا می‌توان به مردم ری این قول را داد که با تمهیدات درست و مطالعات دقیق و اجرای آنها دغدغه‌های موجود را حل و فصل کرد.

تقی‌زاده تاکید کرد: بی‌تردید راهکار حل چنین مسائلی جدایی ری از تهران نیست. باید کار کارشناسی صورت بگیرد و در قالب یک مدل این موضوع بررسی شود.

معاون استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ارزیابی طرح کاهش آلودگی هوا در تهران، گفت: این طرح زمانی شروع شد که دو مطلب عمده در مورد آن در نظر گرفته نشد. یکی تعطیلات تابستانی مدارس و دیگری سفرهای تابستانی مردم، بر همین اساس خیلی نمی‌توان این طرح را از زمان شروع مورد ارزیابی قرار داد.

تقی‌زاده افزود: باید پیک ترافیک که در مهر ماه با توجه به بازگشایی مدارس اتفاق می‌افتد برای ارزیابی این طرح مدنظر قرار گیرد. بر همین اساس به دفتر فنی معاونت عمرانی استانداری تهران دستور داده‌ام که مطالعه و مقایسه تطبیقی با اجرای این طرح در سال جاری با سال‌های قبل و طرح زوج و فرد انجام شود که نتیجه این مطالعات در شورای ترافیک استان مطرح و تصمیم قطعی در این مورد در شورا اتخاذ خواهد شد.

کد خبر 460920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار