همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خدماتی که ملت عراق به زائران ایرانی اربعین ارائه می‌کنند، موجب نزدیک شدن قلوب دو ملت می‌شود.

لاریجانی

ایسنا نوشت: اعضای قرارگاه مردمی اربعین استان قم امروز (جمعه ۳ آبان ماه) با دکتر علی لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

لاریجانی در این دیدار خطاب به اعضای قرارگاه مردمی اربعین استان قم اظهار داشت: کار شما ابتکاری ارزشمند است زیرا خدمات مناسبی را به زائران اربعین حسینی ارائه کرده‌اید مخصوصا خدمت رسانی به زائرانی که از سایر کشورها می‌آیند اجر بسیار زیادی دارد و یک عبادت پرتاثیر برای شما محسوب می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کار شما برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین، وفاق بین المللی را ایجاد می کند و موجب همدلی و همگرایی در بین همه مسلمانان می شود و اتفاقا دشمنان ایران و انقلاب نیز نگران اینگونه اقدامات هستند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال صدمه زدن به وفاق ایجاد شده بین ملت ایران و عراق هستند، افزود: افرادی که در سفر اربعین بودند از زحمات مردم عراق تعریف شایسته ای می کنند. قلب ملت ایران و عراق با یکدیگر تنیده شده و این به هم تنیدگی تاریخ دو ملت ایران و عراق ظرفیت بسیار بزرگی است و به همین دلیل دشمنان به دنبال اختلاف افکنی هستند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در شرایط سخت ملت ایران همیشه در کنار ملت عراق بوده است. در حوادث چند سال گذشته که داعش ضرباتی را به ملت عراق زد ایران پای کار ایستاد و مردم رشید عراق و آیت الله سیستانی نیز نقش ارزشمندی را ایفا کردند تا توانستند کمر داعش را بشکنند این شرایط نشان می دهد که ملت ایران و عراق هم‌سرنوشت هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: نمونه ای از همگرایی بین ملت ایران و عراق را در ایام اربعین مشاهده می کنیم و مردم قم نیز از ۵ صفر تا ۵ ربیع الاول به صورت خودجوش به زائران خدمت رسانی می کنند. کسی به این خادمین دستور نداده بلکه یک وجدان اسلامی نسبت به سایر مسلمانان است تا یک عبادت شیرین انجام شود همین وجدان اسلامی را در عراق نیز مشاهده می کنیم که موجب شده مواکب را برای خدمت رسانی به زائران برپا کنند. این شرایط نشان می دهد که فهم درستی بین مردم عراق و ایران وجود دارد.

وی افزود: دشمنان همبستگی و این وجدان اسلامی را رصد می کنند و به دنبال مسئله سازی هستند تا این ظرفیت بزرگ را از بین ببرند.

لاریجانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز به صورت مکرر بر زیارت اربعین تاکید دارند زیرا در این عبادت شیرین همبستگی مناسبی بین مسلمانان به ویژه دو ملت ایران و عراق ایجاد می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دو هزار خادم قرارگاه مردمی اربعین استان قم گفت: سلام مرا  به خادمین زائران اربعین برسانید.

کد خبر 460367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار