همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: قدرت‌آفرینی و تولید اقتدار دریایی همسو با سایر مؤلفه‌های دفاعی در عرصه زمینی و هوایی و الکترونیک از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع دریایی، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» روز سه‌شنبه در بازدید از رده‌های صنایع دریایی وزارت دفاع، رسیدن به فناوری‌های پیشرفته و پیچیده در عرصه پیشرانه و موتور را از دستاوردهای سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برشمرد و اظهار داشت: حرکت در لبه فناوری و تطبیق تولیدات در سطح استانداردهای پذیرفته شده بین‌المللی مهمترین شاخصه تولیدات دریایی در وزارت دفاع است.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک جمهوری اسلامی ایران و اهمیت آب‌های آزاد در ایران افزود: قدرت آفرینی و تولید اقتدار دریایی همسو با سایر مؤلفه‌های دفاعی در عرصه زمینی و هوایی و الکترونیک از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به طرح شکست خورده دشمن مبنی بر ائتلاف دریایی خاطرنشان ساخت: ما امروز به نقطه‌ای از بازدارندگی در تمامی حوزه‌های رزم رسیده‌ایم که به حمدالله گزندی کشور مارا تهدید نمی‌کند؛ اما این موضوع هشداری است که ما ساز و کار توسعه امنیت در حوزه دریا را با اهتمام بیشتری دنبال کنیم.

امیر حاتمی با بیان اینکه صنایع دریایی ما امروز از وضعیت مناسبی برخوردار است، اظهار داشت: نخبگان و پژوهشگران عرصه صنعت دفاعی باید با آینده پژوهی، تهدیدات آینده را بررسی و طرح‌های لازم را در اختیار دست اندرکاران قرار دهند.

خلاقیت و نوآوری شرط لازم حرکت در مسیر تولید امنیت است

وی با بیان اینکه دامنه تهدیدات هر روز و به انحاء گوناگون در حال تغییر است عنوان داشت: خلاقیت و نوآوری شرط لازم حرکت در مسیر تولید امنیت است و این مسیر بایستی با جدیت ادامه داشته باشد.

وزیر دفاع با بیان اینکه صنعت دفاعی امروز در جایگاه رفیعی ایستاده است تصریح کرد: تبدیل تحریم به فرصت با تکیه بر تخصص سرمایه‌های ارزشمند انسانی و دانش بومی صنعت دفاعی را به یک صنعت بالنده، پویا و کارآمد مبدل ساخته و این مسیر با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

کد خبر 459932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار