همشهری آنلاین: اولین مرحله بررسی شرایط کاندیداهای فدراسیون والیبال با رد صلاحیت مدیریتی پنج نفر از آنها همراه بوده است.

تیم ملی والیبال

به گزارش مهر، در بازه زمانی که وزارت ورزش شهریور ماه و برای نام نویسی از متقاضیان ریاست در فدراسیون والیبال تعیین کرده بود ۱۲ نفر اقدام به ثبت نام کردند.

البته از میان کاندیداها افشین داوری سرپرست وقت فدراسیون والیبال به دلیل مخالفت وزیر ورزش با استعفایش نتوانست وارد گردونه انتخابات شود. بدین ترتیب فهرست متقاضیان ریاست در والیبال با ۱۱ کاندیدا نهایی شد.

طبق پروسه تعریف شده برای بررسی شرایط کاندیداهای ریاست در فدراسیون های ورزشی و به منظور تایید صلاحیت آنها، ابتدا کمیسیون تطبیق، پیشینه مدیریتی کاندیداها را مورد ارزیابی قرار می دهد تا از این حیث صلاحیتشان برای ورود به انتخابات مشخص شود.

این کمیسیون پس از بررسی شرایط ۱۱ کاندیدای فدراسیون والیبال، صلاحیت ۵ نفر از آنها را تایید نکرده است چرا که پیشینه مدیریتی آنها را برای ورود به انتخابات کافی ندانسته است.

علیرضا دریابیگی، علیرضا سلیمی، سیامک عزیزی، علی نیکنام فر و یگانه یادگاری متقاضیان ریاست در فدراسیون والیبال بودند که پرونده آنها تاییدیه اعضای کمیسیون تطبیق را نگرفته است.

بدین ترتیب از مجموع کاندیداهای فدراسیون والیبال، پرونده ۶ نفر در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفته است. محمدرضا داورزنی معاون فعلی وزارت ورزش و رئیس پیشین فدراسیون والیبال که ورودش به انتخابات با هجمه های زیادی مواجه شد همراه با محمود افشاردوست، محمدرضا رشیدی، احمد سعادتمند، بهنام محمودی و امیرحسین منظمی ۶ کاندیدایی هستند که در صورت تایید صلاحیت از سوی مراجع ذی صلاح در فهرست نهایی نامزدهای ریاست والیبال قرار می‌گیرند.

بعد از اعلام نتیجه بررسی صلاحیت کاندیداها از سوی مراجع ذی صلاح، وزارت ورزش باید نسبت به تعیین زمان انتخابات فدراسیون والیبال و برگزاری آن اقدام کند.

کد خبر 459913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =