همشهری آنلاین: شهردار تهران از خدمت‌رسانی نیروهای شهرداری تهران در عراق تا دو روز بعد از اربعین خبر داد.

حناچي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی صبح جمعه در حاشیه حضور در محل اسکان خادم‌الحسین (ع) در کربلا، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهم اقدامات شهرداری تهران در اربعین امسال گفت: در ستاد اربعین کشور ١٣ کمیته فعالیت می‌کنند که شهرداری تهران مسئولیت کمیته خدمات شهری را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر حضور نیروهای شهرداری تهران در مناطق مرزی، شهرهای کربلا و نجف و حدفاصل این دو شهر، اظهار کرد: امسال در دو حوزه ورود کرده‌ایم؛ یکی حوزه مردمی با مخاطبین هیئات و افرادی که داوطلبانه در طول مسیر اقدام به نظافت و پاکسازی مسیر می‌کنند و موکب‌های عزاداری حضرت در طول مسیر و دیگری همکاری و برقراری تعامل با شهرداری‌های نجف و کربلا.

شهردار تهران به حضور نیروهای خدماتی در محدوده بلافصل حرم پرداخت و ادامه داد: وضعیت نظافت و خدمات‌رسانی در محدوده بلافصل حرم (اطراف حرم) با محدوده خارج از آن کاملا متفاوت است که بخشی از این امر حاصل تلاش همکاران ما در شهرداری تهران است.

حناچی ادامه داد: در حال حاضر ۴٠٠ نیروی خدماتی در نجف و هزار نیرو در کربلا برای خدمات‌رسانی به زائران مستقر هستند. ضمن اینکه، امسال هزار دستگاه اتوبوس در محل ورود زائران به عراق خدمات‌رسانی می‌کنند که ارائه تمامی این خدمات تا دو روز بعد از اربعین ادامه خواهد داشت.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره گفت‌وگو با مردم در طول مسیر و رضایت یا عدم رضایت آن‌ها درباره نحوه خدمات‌دهی مدیریت شهری، تصریح کرد: امسال مردم از ما می‌پرسیدند که چرا شهرداری حضور ندارد. واقعیت این است که ما حضور داریم اما بدون نام و نشان به سنت بسیاری از خادمان بی‌نام و نشان امام حسین (ع) خدمات‌رسانی می‌کنیم.

حناچی با تاکید بر اینکه خدمات شهرداری تهران در اربعین امسال اگر بیشتر از سال‌های گذشته نباشد، کم‌تر نیست؛ اضافه کرد: شهرداری اصراری بر تبلیغ روی این موضوع ندارد و بدون آرم و لوگو خدمات‌رسانی می‌کند. می‌خواهیم گمنام، خاضعانه و عاشقانه به زائرین امام حسین (ع) خدمات‌رسانی کنیم.

کد خبر 459374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =