همشهری آنلاین: واعظی با بیان اینکه با همبستگی می‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد گفت: امسال دغدغه‌ها و مشکلات کشور به مراتب کمتر از سال گذشته است.

واعظي

به گزارش ایرنا،  محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی در دانشگاه گرمسار افزود: مشکلات کشور در سال ۹۷ قابل توجه بود اما در سالجاری این دغدغه‌ها به مراتب کمتر شد.  وی با اشاره به اینکه ۲۵ استان کشور در ابتدای فروردین امسال درگیر سیل بود گفت: با وجود مشکلات اما بلایای طبیعی منشاء همبستگی شد و این وحدت در تمام بخش‌ها شکل گرفت.  
رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: برخی از طبقه متوسط و پایین جامعه اکنون مشکل اقتصادی دارند اما این مشکلات نسبت به آن چه که دشمن پیش‌بینی می کرد، کمتر است.  وی اضافه کرد: اقتدار ایران اسلامی اکنون به مراتب نسبت به سال‌های گذشته بیشتر است و در سازمان ملل متحد سران کشورهای مختلف به دلیل عزت ایران به دیدار رئیس جمهوری می‌آمدند.

واعظی در ادامه سخنانش با تاکید بر این که با همبستگی می‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد گفت: دشمنان تلاش کردند که ما نتوانیم نفت خود را به فروش برسانیم اما این کار را می‌کنیم و هنوز هم نمی‌دانند که ایران چگونه نفت می‌فروشد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: ایران را برای واردات مواد اولیه برای تولید کالا تحریم کردند اما با اتکای توان داخلی و ورود نخبگان بخشی از این مواد در کشور تولید می‌شود.
واعظی تصریح کرد: دشمن ممکن است برای ایران مشکل ایجاد کند اما نمی‌تواند کشور را درگیر کند و مسئولان با تمام وجود برای خدمت به مردم تلاش می‌کند. وی گفت: حضور سه میلیون نفر از ایران در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی نماد عزت و اقتدار جهان اسلام است و کنگره بزرگ اقتدار جهان اسلام با حضور ۱۰۰ کشور جهان در کربلای معلا در حال برگزاری است.

کد خبر 459312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =