همشهری‌آنلاین: نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و معاون وزیر خارجه این کشور و هیات همراه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت‌وگو کردند.

اصغر خاجی

«الکساندر لاورنتیف»، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشنین»، معاون وزیر خارجه این کشور و هیات همراه عصر چهارشنبه ۲۴ مهر در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار دو طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق این کشور و اقدام نظامی ترکیه در این منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و تمامیت ارضی و استقلال و حاکمیت ملی سوریه خواستار توقف فوری اقدامات نظامی اخیر و حل و فصل اختلافات از طریق سیاسی و دیپلماتیک شدند.

همچنین در این دیدار دو طرف با مرور تحولات مربوط به روند آستانه و موضوع تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز به کار آن در آینده نزدیک، بر ضرورت ترسیم آینده سوریه توسط مردم این کشور و بدون هرگونه مداخله خارجی تاکید کردند.

خاجی و ورشنین همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن گفت‌وگو و رایزنی کردند.

کد خبر 459284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =