همشهری‌آنلاین: دانمارک در پی افزایش درگیری‌ها بین نیروهای کرد سوریه و ارتش ترکیه، تصویب لایحه‌ای را برای لغو شهروندی تروریست‌های داعشی در این کشور تسریع بخشیده است.

فردريكسن دانمارك 833

به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دولت دانمارک، یک خطر جدی از سوی تروریست‌هایی که از بازداشتگاه‌های مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه فرار کرده‌اند، برای دانمارک وجود دارد.

دولت دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد: اوضاع کنونی در منطقه مرزی ترکیه با سوریه یک خطر جدی است چون تروریست‌های خارجی با شهروندی دانمارکی به زودی به کشور باز می‌گردند. دولت از پارلمان خواسته تا هر چه سریع‌تر لایحه‌ای را در لغو شهروندی این افراد تصویب کند. این بدان معناست که دانمارک می‌تواند شهروندی اتباع خارجی را در حالی که آنها در خارج از کشور به سر می‌برند، لغو کند.

به گفته مته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک، دولت هر کاری را برای جلوگیری از بازگشت چنین افرادی به دانمارک انجام می‌دهد.

او ادامه داد: این یک خطر است که بازداشتگاه‌های تحت کنترل کردها برای زندانیان داعشی در مرز نابود می‌شوند و نیروهای خارجی داعشی با شهروندی دانمارکی به دنبال بازگشت به کشور هستند. این افرادی که می‌خواهند به کشور بازگردند به دنبال نبرد علیه دموکراسی و آزادهای ما هستند. این یک تهدید برای امنیت ما است و در دانمارک غیرقابل قبول است.

کد خبر 459041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

دیدگاه خوانندگان