همشهری آنلاین: با ابلاغ رسمی دستورالعمل نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، قرارداد همکاری یک شرکت مسافربر اینترنتی و معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران منعقد شد.

قرارداد همكاری یک شرکت مسافربر اینترنتی و معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، با انعقاد اولین قرارداد شهرداری تهران با یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات هوشمند مسافر، فعالیت «تپ‌سی» در تهران برابر قانون رسمیت یافت.

در پی ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزارت کشور، نخستین قرارداد همکاری بین «تپ‌سی» و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران منعقد شد و از این‌ پس فعالیت تپ‌سی در پایتخت به‌ طور قانونی رسمیت پیدا می‌کند.

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پس از امضای این قرارداد، با اشاره به ابلاغ رسمی دستورالعمل نظارت بر فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزیر کشور و وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: بر اساس این دستورالعمل، تاکسی‌های اینترنتی برای اولین بار ضوابط روشنی به لحاظ سن فرسودگی، میزان آلایندگی و ملاحظات ترافیکی خواهند داشت؛ به‌ طوری‌ که دوره تمدید معاینه فنی برای خودروهای پرتردد، مشابه خودروهای حمل‌ونقل عمومی خواهد بود و الزام رعایت سن فرسودگی نیز به‌تدریج و در طول چهار سال به وضعیت نظیر تاکسی‌ها خواهد رسید.

به گفته معاون شهردار تهران، علاوه بر شرایط عمومی راننده و خودرو همچون دارا بودن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر و همخوانی پلاک خودرو با استان محل خدمت، ثبت‌نام خودروهای پلاک «ت» (تاکسی‌ها) در شرکت‌های حمل‌ونقل اینترنتی نیز منوط به رعایت ضوابط اعلامی از سوی سازمان تاکسیرانی شده است.

پورسیدآقایی تاکید کرد: اجرای این دستورالعمل گام مهمی در مسیر ضابطه‌مند شدن فعالیت تاکسی‌های اینترنتی است.

معاون شهردار تهران در پایان از همه افرادی که در این دو سال در دولت و بخش خصوصی برای نتیجه دادن گفت‌وگو و مذاکره درباره موضوع قانون‌مندی تاکسی‌های اینترنتی تلاش کردند، تشکر و ابراز امیدواری کرد که خیروبرکت این قانون‌مندی به همه مردم برسد.

کد خبر 458830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =