همشهری‌آنلاین: تلویزیون رسمی تونس از پیروزی قیس سعید در دور دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور خبر داد.

تونس

تلویزیون رسمی تونس اعلام کرد، قیس سعید، نامزد مستقل و استاد قانون اساسی این کشور با کسب ۷۶ درصد آرا در برابر نبیل قروی با کسب ۲۳ درصد آرا پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری تونس در دور دوم شد.

قروی، نامزد ریاست‌جمهوری تونس نیز به شکست خود در دور دوم انتخابات این کشور اذعان کرد و گفت، او از هرگونه برقراری ارتباط با رای‌دهندگان محروم بود.

به گزارش ایسنا، او در کنفرانس خبری در مقر کمپین انتخاباتی خود در پایتخت تونس گفت: از تمام تونسی‌ها که به من و سعید رای دادند، تشکر می‌کنم.

قروی گفت: مجازات زندان من باطل است و به رغم وضعیت روحی و جسمی‌ام و در حالی که آماده مناظره نبودم در این مناظره شرکت کردم.

این نامزد انتخابات تونس اشاره کرد: اگر زمانی که در زندان بودم امکان ملاقات من با طرفداران و اعضا و شخصیت‌های ملی بود بهتر می‌شد اما من در زندان بودم و این امکان برایم فراهم نبود.

قروی افزود، حزب قلب تونس در انتظار نتایج رسمی هیئت عالی مستقل انتخابات خواهد ماند بعد از آن همه خواهند دانست که چگونه عمل کنند.

حماس به قیس سعید پیروزی‌اش در انتخابات را تبریک گفت.

حماس در بیانیه خود آورده است: پیروزی سعید در انتخابات حمایت گسترده‌از مساله فلسطین و مسائل عادلانه است.

در این راستا هزاران تن از حامیان قیس سعید در مرکز تونس بعد از نظرسنجی‌هایی که حکایت از پیروزی او داشتند، به جشن و پایکوبی پرداختند.

کد خبر 458823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =