همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر سلامت، روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در خصوص شایع‌ترین بیماری روانی در کشور گفت: افسردگی شایع‌ترین اختلال روانی در کشور است.

چگونه با افسردگي فصلي مقابله كنيم؟

به گزارش فارس، احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت، روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در خصوص برنامه‌های وزارت بهداشت در هفته سلامت روان، گفت: بزرگترین و عمده‌ترین هدف ما در هفته سلامت روان، افزایش آگاهی دادن مردم در حوزه سلامت روان با تاکید بر افزایش دانش و آگاهی است.

وی ادامه داد: انتظار داریم در طی زمان نگرش‌های نادرست مردم در زمینه بیماری‌های روانی اصلاح شود و بتوانیم باورهای نادرست را اصلاح کنیم.

حاجبی در خصوص شایع‌ترین بیماری روانی در کشور،  توضیح داد: افسردگی شایع‌ترین اختلال روانی در ایران است که دوازده و هفت دهم درصد از بار بیماری‌های روانی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه مقایسه رتبه‌ای در زمینه شیوع بیماری‌های روانی بین کشورها انجام نشده است، اظهار داشت: شیوه ارزیابی این موضوع در کشورهای مختلف متفاوت است.

حاجبی با بیان اینکه بیکاری یکی از عوامل خطر در زمینه افزایش افسردگی و بیماری‌های روانی است، گفت: افرادی این عامل خطر را داشته باشند شانس ابتلا به بیماری‌های روانی در آن‌ها بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۱۴ درصد از کل بار بیماری‌ها را بیماری‌های روانی به خود اختصاص داده است، گفت: این بیماری‌ها معمولا منجر به ایجاد ناتوانی می‌شود، بیماری‌های روانی امید به زندگی را کاهش می‌دهد به همین دلیل عنوان می‌شود بار بیماری‌های روانی بسیار بالا است.

کد خبر 458657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کارگر CA ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
    0 0
    من به علت عوارض شب کاری به بیماری های زیادی نظیر دیابت و افسردگی و مشکلات گوارشی و میگرن مبتلا شدم آیا از کارافتادگی شامل من می‌شود شغل من شب کاری دارد