همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شرکت های دانش بنیان و فناوری های نانو به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه ای در ارتقای قدرت بازدارندگی دارد.

حاتمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل نمایشگاه بین المللی تهران از توانمندی‌های ملی کشور در حوزه فناوری نانو بازدید کرد.

امیر حاتمی در جریان این بازدیدبا تشریح جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با همت متخصصان و دانشمندان خود در حوزه "نانو" به جایگاه رفیعی در جهان دست یافته است.

وی با اشاره به فعالیت شرکت دانش‌بنیان و صنعتی در کشور اظهار داشت: تولید بیش از صدها محصول، رشد صعودی بازار محصولات در سال های اخیر و صادرات محصولات نانو به بیش از ده‌ها کشور دنیا از مهمترین دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه نانو به شمار می‌رود.
وزیر دفاع فناوری‌ نانو را یک فناوری‌ قدرت ساز عنوان کرد و اظهار داشت: علم "نانو" می‌تواند صنایع دفاعی ما را در حوزه های  الکترونیک، هوایی، دریایی و فضایی رشد داده و با تحول اساسی مواجه کند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه فناوری نانو دارای دامنه استفاده وسیع در صنایع دفاعی – نظامی است، افزود: فناوری نانو تأثیر عمده ای در پیشرفت هر چه بیشتر سامانه های دفاعی دارد.

وی افزود: بهره مندی از حوزه تکنولوژی نانو در سال های اخیر در وزارت دفاع از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است به گونه ای که صنعت دفاعی توانسته است ارتباط موثر و عمیقی را با شرکت های دانش بنیان و نانو برقرار سازد.

امیر سرتیپ حاتمی نقش تکنولوژی نانو در ارتقاء قدرت رزم نیروهای مسلح را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بر این باوریم که شرکت‌های دانش بنیان و فناوری های نانو می‌توانند به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش‌آفرینی ویژه ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی داشته باشند.
وی تصریح کرد: همواره از شرکت های دانش بنیان و فناوری نانو حمایت و پشتیبانی کرده ایم و برای بهره مندی هر چه بیشتر از دستاوردهای این حوزه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

نمایشگاه بین‌المللی تهران از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ میزبان دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو است، رویدادی که در آن آخرین دستاوردها و تحولات عرصه فناوری‌نانو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

کد خبر 458564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار