همشهری آنلاین: رئیس پلیس فتا ناجا اعلام کرد که تهران با داشتن ۲۸.۹ درصد جرایم سایبری در صدر جدول استان‌ها قرار دارد.

سردار وحید مجید

به گزارش ایرنا، سردار وحید مجید با اعلام این خبر،  گفت: پس از استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و خوزستان به ترتیب در رتبه‌های دوم تا ششم قرار دارند.

رئیس پلیس فتا ناجا افزود: اولویت عملیات‌ها و برنامه‌های ما، تهران بزرگ است که برای این منظور، مجوز سه پایگاه را برای تهران بزرگ گرفتیم که یکی از آن‌ها در شمیرانات دایر و فعال است و زیرساخت‌ها پیاده‌سازی شده و پلیس فتا در حال انجام وظیفه است.

وی ادامه داد: مهمترین موضع راهبردی ما، استحکام سازمانی پلیس فتا است و یکی از مولفه‌های این استحکام، نیروی انسانی است.

سردار مجید گفت: در زمینه تعهد و حرفه‌ای‌گرایی کارکنان به دلیل این که امین حریم خصوصی افراد می‌شوند بسیار توجه داریم و این موارد فاکتور ممیزه ما هستند.  

رئیس پلیس فتا ضمن اشاره به این که شعار امسال هفته نیروی انتظامی، پلیس هوشمند و امین مردم است، خاطرنشان کرد: دیگر مولفه استحکام سازمانی پلیس فتا، انجام اقدامات لازم در حوزه‌های فردی، زیرساختی و فرایندهایی است که منجر به هوشمندی پلیس می‌شود و در این حوزه اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: رفتار سازمانی مناسب پلیس از لحاظ تکریم ارباب رجوع و داشتن ظاهر مرتب از دیگر فاکتورهای ما است. همچنین تلاش کردیم ساختار سازمانی ما چابک، یادگیرنده و به نوعی باشد که با حوزه‌ها و تغییرات شگرفی که در حوزه فناوری می‌شود، بتواند در این محیط رقابتی رقابت کند.

سردار مجید یادآور شد: دیپلماسی سایبری هم که حوزه فراملی است، همواره مدنظر ما و از فاکتورهای استحکام سازمانی پلیس فتا بوده که منوط به همکاری بین‌المللی است و تلاش کردیم در این راه ارتباط خوبی با پلیس سایبری دنیا داشته باشیم. در ادامه این همکاری توانستیم امسال حکم دستگیری دو متهم را با همکاری پلیس اینترپل بگیریم و این دو متهم را به کشور بازگردانیم.

کد خبر 458517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =