شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۴۸۹ دلار و یک سنت رسید.

طلا 833

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که نگرانی‌ها در مورد جنگ تجاری آمریکا و چین و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا کاهش یافته و اشتها برای بازارهای پرریسک تقویت شده است، قیمت طلا روز جمعه بیش از یک درصد کاهش داشت و بزرگترین کاهش هفتگی از ماه مارس را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۴۸۹ دلار و یک سنت رسید. در اوایل جلسه دیروز قیمت فلز زرد حدود ۱.۴ درصد کاهش داشت که بیشترین افت از پایان ماه مارس تاکنون محسوب می شد. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۸۱ درصد کاهش به ۱۴۸۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

جیم ویکوف، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به نظر می‌رسد که آمریکا و چین در حال دستیابی به یک توافق محدود تجاری هستند و این مسئله موجب تقویت احساس سرمایه‌گذاری در بازارهای پرریسک شده است. این مسئله عاملی منفی برای بازارهای امن از جمله بازار طلا محسوب می‌شود.»

سرمایه‌گذاران انتظار دارند مذاکرات تجاری سطح بالا بین مقامات چینی و آمریکایی منجر به یک توافق تجاری محدود شود و ضمن کاستن از شدت اختلافات تجاری ۱۵ ماه اخیر موجب تعویق افزایش تعرفه‌های آمریکا علیه کالاهای چینی شود.

ویکوف افزود: «همچنین گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه انگلیس و اتحادیه اروپا ممکن است به پیشرفت‌هایی در زمینه برگزیت دست یافته باشند و این می‌تواند جلوی خروج دشوار انگلیس از اتحادیه اروپا را بگیرد و طبیعتا عاملی کاهشی برای بازار طلا محسوب می‌شود.»

لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند با مثبت توصیف کردن نشست خود با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت، ممکن است پایان ماه اکتبر توافقی در مورد برگزیت به دست آید که به انگلیس اجازه بدهد به شکلی نظام‌مند از اتحادیه اروپا خارج شود.

کد خبر 458513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار