همشهری‌آنلاین: جانشین رئیس ستاد اربعین استان تهران با اشاره به طبخ حدود ۴٠ هزار غذا در هر وعده برای زائران در شهر نجف گفت: با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.

ستاد اربعين استان تهران

حمیدرضا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به نجف اشرف در تشریح آخرین اقدامات ستاد اربعین در این شهر گفت: با توجه به برداشته شدن ویزا با حجم انبوه زایرین در نجف مواجه هستیم به‌شکلی که ظرف چهار سالی که خدمت‌رسانی به زایرین اربعین را برعهده داشتیم چنین ترافیک زایرینی در نجف مشاهده نکرده بودیم.

او افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در ستاد اربعین استان تهران با حضور استاندار انجام شده بود پیش‌بینی این جمعیت را کرده بودیم. لذا اقدامات ستاد در سه حوزه ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا (س) آغاز و با تمام توان نسبت به اسکان و تامین غذا زایرین برنامه‌ریزی شد.

گودرزی ادامه داد: حدود ١٠ هزار وعده غذا در هریک از این سه حوزه و در مجموع با ٧٠٠ وعده‌ای که توسط ٣٠٠ موکب طبخ می‌شود با حدود ۴٠ هزار غذا در هر وعده پذیرای زایرین هستیم.

او تاکید کرد: موکب‌های دیگری از شهرستان‌هایی همچون دزفول و سیستان و بلوچستان در نجف حضور دارند که با توجه به خیل عظیم زایرین در نجف هماهنگی شد آن‌ها نیز در اطراف همین سه حوزه مستقر شوند و به زایرین خدمت‌رسانی کنند.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران در تشریح وعده‌های غذایی زایرین نیز گفت: صبحانه از زایرین با حلیم، عدسی و سرشیر پذیرایی و برای ناهار و شام غذاهایی همچون چلوگوشت، چلومرغ، دمپختک، استامبلی طبخ می‌شود.

او افزود: در مورد اسکان نیز غیر از موکب‌های موجود در اطراف نجف و کربلا و طول مسیر نجف به کربلا، در سه حوزه ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا (س) تا امروز بیش از ١٠٠ هزار نفر در شبانه‌روز اسکان داده می‌شوند.

گودرزی ادامه داد: در حال حاضر مشکل خاصی نیست. خیل مشتاقان سرور و سالار شهیدان بسیار زیاد است و خدمت‌رسانی آنطور که باید مطلوب زایرین باشد، نیست. لذا از همه زایرین عذرخواهی می‌کنیم اما با تمام توان و ظرفیت برای پذیرایی از زایرین تلاش می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیکی به اربعین احتمال افزایش جمعیت در نجف وجود دارد، پیش‌بینی لازم برای اسکان و پذیرایی آنها شده است، گفت: در ستاد اربعین مرکزی پیش‌بینی افزایش جمعیت شده است و تصور ما هم افزایش جمعیت در شهرهای نجف و کربلاست. ان شاءالله با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.

کد خبر 458217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان