استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۸۰ میلیارد تومان بودجه به سیستان و بلوچستان برای جبران خسارت سیلاب اختصاص یافته است.  

سیل

به گزارش همشهری «احمدعلی موهبتی» افزود: از مجموع ۱۷۲ میلیارد تومان اعتبارات توزیع‌شده بین دستگاه‌ها، ۸۰ میلیارد تومان آن مربوط به ماده ۱۰ برای جبران بخشی از خسارات ناشی از سیل است که به دستگاه‌های مربوطه تخصیص داده شده است. وی افزود: ۸۸ میلیارد و ۹۶۷ میلیون تومان مربوط به اعتبارات موضوع ۲۷/۰ درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است که ۲۰ درصد آن به موضوع جوانان و ۸۰ درصد آن مربوط به ورزش و پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی است که تخصیص داده شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بخشی از فضاهای مازاد دستگاه‌های اجرایی در شهرهای مختلف از قبیل ایرانشهر، زابل، زاهدان و سراوان با حفظ مالکیت برای راه‌اندازی پارک‌های علمی و فناوری در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار داده می‌شود. موهبتی همچنین از واگذاری ۱۰۰ هکتار زمین در محدوده «حاجی‌آباد» زاهدان برای احداث فضای مناسب جهت تولید انبوه اختراعات ثبت‌شده خبر داد و افزود: ۵۰ هکتار زمین دیگر هم برای احداث انبارهای مورد نیاز به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان واگذار می‌شود.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات و محدودیت اعتبارات در استان، مبادله به موقع موافقت‌نامه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی را خواستار شد و تصریح کرد: دستگاه‌هایی که تا پایان مهرماه موفق به تبادل موافقت‌نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نشوند، اعتبارات آن‌ها به سازمان‌هایی که موافقت‌نامه خود را در موعد مقرر مبادله کرده‌اند، ابلاغ می‌شود.

کد خبر 458126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان