همشهری‌آنلاین: مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور از خدمات‌رسانی ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران کربلا در ایام اربعین خبر داد.

پيادهروي اربعين

محسن مسلم‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص خدمات اتوبوسرانی به زائران کربلا در ایام اربعین گفت: اربعین امسال جابه‌جایی زائران با  همکاری ۳۰ شهرداری و ۳۰ سازمان حمل و نقلی انجام می شوند و برای این مهم ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس تدارک دیده شده است.

او گفت: از ۲۵۰۰ اتوبوس، تعداد ۱۲۵۰ دستگاه اتوبوس در مرزهای چهارگانه شلمچه، چذابه ، خسروی و مهران وظیفه جابه‌جایی مسافران را از پارکینگ به نقاط صفر مرزی دارند و ۱۲۵۰ دستگاه اتوبوس دیگرهم در خاک عراق مستقر هستند و خدمات‌رسانی می‌کنند.

مسلم‌خانی ادامه داد: امسال حدود ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش ناوگان داریم زیرا تعداد زائران بنا بر اعلام ستاد اربعین افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود امسال حدود شش میلیون زائر جابه‌جا شوند. این آمارها سال گذشته در رفت و برگشت چهار میلیون نفر بود.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور همچنین از فعال‌سازی اپلیکیشنی بر روی تلفن همراه رانندگان خبر داد که بر اساس آن تردد و میزان کارکرد اتوبوس‌ها مشخص می‌شود.

کد خبر 458055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =