همشهری آنلاین: تجمع و راهپیمایی ضد دولتی که در روزهای گذشته در سئول پایتخت کره جنوبی در اعتراض به سوء استفاده خانواده وزیر دادگستری از مقام و مسئولیت خود آغاز شده بود شدت گرفت.

تظاهرات در كره جنوبي

به گزارش ایرنا به نقل از یونهاپ، معترضان در تظاهرات امروز که در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی (چونگ وا دای) برگزار شد، خواستار استعفای «چو کوک»   وزیر دادگستری این کشور با ادعای فساد خانواده وی شدند.  

«چو کوک»   وزیر دادگستری کره جنوبی در حالی بتازگی به این سمت منصوب شده است که خانواده وی به سوء استفاده از قدرت برای ثبت نام دخترش در یک دانشگاه مهم در سئول متهم است معترضان می گویند همسر چو برای پذیرش دخترش در این دانشگاه از نفوذ خود که استاد این دانشگاه است سوء‌ استفاده کرده است.

دادستان کره جنوبی پیش از این نیز دو بار از برادر، خانواده چو و همسر وی در این رابطه تحقیق و بازجویی به عمل آورده بود.

روز گذشته نیز تعدادی از طرفداران دولت «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی در حمایت از وزیر دادگستری به خیابان ها آمدند آنها معتقد هستند که ادعای سوء اسفتاده وی از مسئولیتش یک ادعای سیاسی است که توسط حزب مخالف دولت مون جائه این مطرح شده است.

دادستان‌ کره جنوبی بتازگی نیز اعلام کرده است که همسر چو همچنین مظنون به مشارکت در اداره یک صندوق سهام خصوصی است که در زمینه سرمایه‌گذاری مشکوک فعالیت داشته است.

کد خبر 457826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =