همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش‌ها امروز شنبه ۱۳ مهر در نیمه جنوبی کشور خواهد بود که احتمال برخورد صاعقه در مناطق مستعد؛ بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در این بخش‌ها وجود دارد. از این رو به عشایر توصیه می‌شود از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

احتمال برخورد صاعقه در نیمه جنوبی کشور

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی روز شنبه گفت: امروز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی، جنوب و جنوب شرق فارس، سواحل دریای عمان و جزایر واقع در تنگه هرمز، رگبار شدید باران گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی خواهند داشت. در مناطق مستعد، بارش‌ها به شکل تگرگ خواهد بود. حتی در برخی نقاط بوشهر هم رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

وی گفت: فردا بارش‌ها در این مناطق ادامه دارد، ضمن این که دامنه‌های زاگرس مرکزی یعنی چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد، دوشنبه و سه‌شنبه بارش‌ها در این مناطق تضعیف می‌شود اما به شکل پراکنده ادامه خواهد داشت و چهارشنبه دوباره بارش‌ها در این مناطق تشدید می‌شود.

گودرزی ادامه داد: دریای عمان و خلیج فارس تا اوایل روز دوشنبه مواج و متلاطم خواهند بود، بنابر این از تردد شناورهای سبک و نیمه سبک و قایق‌های تفریحی کوچک خودداری شود، همچنین در سواحل نیز توفان و رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

او گفت: نیمه شمالی کشور نیز از یکشنبه و دوشنبه افزایش نسبی دما گاهی همراه با وزش بادهای شدید برای سواحل شمالی، اردبیل و شمال شرق رخ خواهد داد. اواخر وقت دوشنبه و سه‌شنبه بارش‌های پراکنده در سواحل آغاز می‌شود و چهارشنبه بعد از ظهر هم با نفوذ جریانات شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور به خصوص استان‌های ساحلی بارش‌ها تشدید می‌شود.

  • آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه دمای امروز پایتخت ۱۷ درجه بالای صفر و بیشینه دمای امروز تهران ۲۶ درجه بالای صفر می‌شود.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۲ درجه بالای صفر، بجنورد ۳ درجه و اهواز با دمای ۴۲ درجه بالای صفر و بوشهر ۳۷ درجه، به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کد خبر 457602

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =