همشهری آنلاین: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد؛ افزایش ذرات معلق طی شنبه و یکشنبه ۱۳ و ۱۴ مهر کاهش کیفیت هوا را در پایتخت به دنبال دارد.

افزایش ذرات معلق در هوای تهران

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح امروز (۱۳ مهر) با برقراری جوی به نسبت آرام همراه با ازدیاد تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و کاهش کیفیت هوا را در برخی مناطق پایتخت به دنبال دارد.

به‌تدریج با رشد ناپایداری‌های روزانه از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. گرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و در مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا تا ساعات بعد از ظهر تداوم خواهد داشت. همچنین از اواخر وقت امروز با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق، شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود.

با افزایش نسبی سرعت باد در ساعات اولیه فردا (۱۴ مهر) از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. هرچند با آغاز تردد خودروها و کاهش سرعت باد در برخی ساعات صبح شرایط برای تجمع آلاینده‌ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پایتخت فراهم می‌شود.

در بیشتر ساعات فردا نیز وضعیت جوی آرام بر شهر تهران حاکم است که با افزایش دما و گاهی رشد ابر در بعد از ظهر کاهش کیفیت هوا نسبت به روز شنبه و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در ساعات اوج ترافیک در اکثر مناطق دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۸۶ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۱ همچنان در شرایط سالم است.

کد خبر 457588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار