همشهری آنلاین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از انجام مطالعاتی برای تغییر نوع مصالح پیاده‌رو سازی خبر داد.

کف‌سازی پیاده‌روهای پایتخت با مصالح جاذب آب

به گزارش ایسنا، صفا صبوری دیلمی در مورد وضعیت به‌سازی پیاده‌روهای پایتخت با بیان این که چند ماهی است که بر روی موضوع نفوذپذیری پیاده‌روهای پایتخت مطالعات خود را آغاز کردیم، گفت: در نظر داریم با توجه به مشکلات ایجاد شده در پی عدم نفوذپذیری پیاده‌روها از جمله عدم تزریق آب به سفره‌های زیرزمینی و خاک، از مصالحی استفاده کنیم تا نفوذ آب از طریق پیاده‌روها افزایش یابد.

وی با بیان این که نوع انتخاب مصالح برای پیاده‌روها متفاوت خواهد شد، گفت: در نظر داریم برای معابر ویژه همچون محور لاله‌زار، محور شهریار و ... از این مصالح استفاده کنیم که علاوه بر رفع  مشکلاتی همچون عدم نفوذپذیری آب، عمر مصالح کف پیاده‌روها نیز افزایش یابد تا مجبور نباشیم هر چند سال یکبار نسبت به تعویض  کل سطح محور اقدام کنیم.

صبوری دیلمی با تاکید بر این که هنوز مطالعات برای انتخاب مصالح مورد تایید، به اتمام نرسیده؛ گفت: در تعیین نوع مصالح به دو نکته افزایش عمر و نفوذپذیری آب تاکید شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این که به دنبال آن هستیم تا با مطالعات بیشتر، روشی را انتخاب کنیم که حداقل برای چندین سال خیالمان از بابت کف پیاده‌روها راحت باشد، گفت: شاید انتخاب مصالح با کیفیت‌تر هزینه‌های اجرای پروژه را افزایش دهد اما در طول سالیان بعدی، هزینه نگهداشت را کاهش خواهد داد.

کد خبر 457562

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی