همشهری آنلاین: رئیس جمهور روسیه در واکنش به احتمال انتشار متن مکالمات تلفنی‌اش با ترامپ گفت، در این زمینه هیچ نگرانی ندارد چون موقع صحبت کردن حواسش بود که شاید این مکالمات منتشر شود.

پوتين ترامپ تلفن

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین امروز، چهارشنبه، ۱۰ مهر، گفت ایرادی در انتشار یافتن متن گفت‌وگوهای تلفنی با دونالد ترامپ نمی‌بیند. او از سوی دیگر، اتهام مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را "مضحک" برشمرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه امروز گفت، مشکلی با انتشار متن گفت‌وگوهای تلفنی او و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ندارد.

او اظهار کرد که هنگام صحبت کردن، احتمال انتشار یافتن جملاتش را همیشه مد نظر می‌گیرد.

پوتین درباره تماس تلفنی که دموکرات‌ها را واداشته اقدامات برای استیضاح ترامپ را آغاز کنند در دفاع از ترامپ گفت: هیچ چیز بدی در تماس تلفنی ترامپ و رئیس‌جمهوری اوکراین نمی‌بینم.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: نمایندگان آمریکا به دنبال دلیلی برای حمله به دونالد ترامپ هستند و تلاش می‌کنند از سخنان مخالف روسیه در بازی‌هایشان سوءاستفاده کنند.

پوتین افزود: آنچه در آمریکا اتفاق می‌افتد را می‌بینیم آنها از هر دلیلی برای حمله به ترامپ استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر (دلیل) اوکراین است و هر آنچه به آن مربوط است از جنبه روابط با اوکراین و ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری این کشور اما گناه ما چیست؟ این را بار دیگر تاکید می‌کنم از همان ابتدا ما مورد هدف نبودیم آنها به دنبال بهانه‌ای برای حمله مجدد به رئیس‌جمهوری منتخب هستند.

پوتین همچنین خاطرنشان کرد: ما هیچ ارتباط نزدیکی نداشتیم و الان نیز نداریم، ما تنها، اقدامات مثبتی داریم و به نظر من روابط ما تا حدی باثبات و مورد اعتماد است اما نزدیکی در دیدگاه‌های من و ترامپ هیچ تاثیری بر مناقشات سیاسی داخلی آمریکا نداشت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اشتباهاتی در روابط روسیه و آمریکا و جود دارد، یانه تاکید کرد: ما حتی یک گام نابودکننده در قبال آمریکا برنداشته‌ایم.

به گفته رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، کنگره مصمم است تا به متن مکالمات ترامپ با پوتین و دیگر رهبران جهان، دسترسی داشته باشد.

رئیس‌جمهوری روسیه گفته است اتهام مداخله این کشور در انتخابات سال بعد آمریکا، "مضحک" بوده و هیچ مدرکی از مداخله مسکو در انتخابات اخیر آمریکا ارائه نشده است.

او طی سخنان امروزش اعلام کرد، روسیه آماده کار با هر رئیس‌جمهوری منتخب در آمریکا است و کارهای بهتری از مداخله در انتخابات آمریکا برای انجام دادن دارد.

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و سوق دادن آرا به نفع دونالد ترامپ متهم کرده‌اند. مسکو هرگونه مداخله را انکار کرده است.

پوتین همچنین تاکید کرد: حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو را محکوم می‌کنیم اما بدون دلیل هم ایران را متهم نمی‌کنیم.

کد خبر 457346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =