همشهری آنلاین: معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران در واکنش به برخی شائبه‌ها مبنی بر درآمد میلیاردی شهرداری از محل عوارض طرح‌های ترافیکی، گفت: برخی در صدد القای کلیدواژه «پولی کردن» هستند.

پور سيد آقايي 833

به گزارش ایسنا، محسن پورسیدآقایی در پاسخ به برخی شائبه‌های مطرح شده در مورد سود مالی شهرداری تهران از اجرای طرح کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق)، با بیان اینکه بارها اعلام کردیم با اجرای طرح‌های جدید ترافیکی به دنبال کسب درآمد نیستیم، گفت: با اینکه بارها با اعلام آمار و ارقام دقیق ثابت کرده‌ایم که درآمد شهرداری با اجرای طرح‌های ترافیکی جدید نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش داشته است اما برخی همچنان در صدد القای کلیدواژه «پولی شدن» یا «کسب درآمد شهرداری» هستند.

وی با اشاره به آمار و ارقام مستند در معاونت حمل‌ونقل گفت: میزان تردد خودروها در محدوده طرح زوج و فرد سابق در تابستان سال گذشته، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تردد در روز مخالف پلاک ثبت شده است که درآمد شهرداری از این محل به صورت دقیق ۹۲ میلیارد و ۶۸۶ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۷۶ تومان بوده است و دقت داشته باشید که این در حالی است که خودروها سه روز در هفته مجاز به تردد در محدوده بودند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه با اجرای طرح جدید و لغو طرح زوج و فرد، میزان تردد خودروها در محدوده طرح تنها به ۲۰ روز مجاز تقلیل یافت، گفت: امسال در سه ماهه تابستان تعداد خودروهایی که بیشتر از ۲۰ روز مجاز تردد داشتند حدود ۲ میلیون خودرو بوده که نشان می‌دهد مردم مراعات کرده‌ و تنها در محدوده همان ۲۰ روز مجازشان و حتی کمتر در محدوده تردد داشتند.

وی افزود: درآمد شهرداری تهران در تابستان سال جاری به طور دقیق ٢۴ میلیارد و ۶١۴ میلیون و ۶٩١ هزار و ٧۶٣ تومان است و با یک حساب سرانگشتی می‌بینیم که درآمد شهرداری در پی اجرای طرح جدید حدود ۷۲ درصد کاهش داشته است.

معاون شهردار تهران افزود: در حالی شهرداری تهران در حوزه درآمد طرح ترافیکی جدید با کاهش حدود ۶۸ میلیارد تومانی روبرو است که برخی در صدد هستند با نادیده گرفتن این کاهش درآمد، ما را متهم به پولی کردن معابر کنند.

وی افزود: به دنبال آن هستیم که جدول درآمدی شهرداری تهران از محل طرح‌های ترافیکی را به صورت روزانه در سامانه شفافیت منتشر کنیم تا راه بر هر گونه ابهام‌آفرینی بسته شود.

کد خبر 457179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان