همشهری آنلاین: مدیرعامل برج میلاد با اعلام حمایت از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفت: نباید به موسیقی نگاه تجاری داشت و در همین راستا نسبت به گذشته تخفیف‌های ویژه‌ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته‌ایم.

برج ميلاد

مجتبی توسل _‌مدیرعامل برج میلاد _ به دنبال تحریم صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی توضیح داد: موسیقی سهم انکار ناپذیری در فرهنگ جامعه دارد، بنابراین باید آن را از رانت و تجارت و دلالی دور نگاه داشت.

او با بیان اینکه «موسیقی هنر مردمی است و باید در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد»، افزود: یکی از اهداف برج میلاد به عنوان مرکز دیپلماسی فرهنگی و هنری، حمایت از توسعه فرهنگ و هنر این مرز و بوم است و در همین راستا نسبت به گذشته تخفیف‌های ویژه‌ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته‌ایم.  

توسل خاطرنشان کرد: همچنین اگر تهیه‌کنندگان کنسرت‌های فاخر حاضر به برگزاری کنسرت رایگان برای علاقه‌مندان موسیقی باشند، ما نیز در همراهی با این حرکت ارزشمند می‌توانیم سالن محل برگزاری را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار دهیم.

او ادامه داد: بدیهی است که این تخفیفات و تسهیلات ویژه به کسانی که نگاه تجاری به موسیقی دارند تعلق نمی‌گیرد و آنها می‌توانند طبق روال عادی و بدون امتیاز خاصی از سالن‌های برج میلاد برای برگزاری کنسرت‌های خود استفاده کنند.

توسل تصریح کرد: در راستای سیاست‌های حمایتی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک شهر تهران در تابستان سال جاری با اجرای قطعات فاخر و با حضور چهره‌های برتر موسیقی کشور بر روی صحنه رفت و همچنین در حال حاضر به مناسبت ایام محرم برج میلاد سوگواره موسیقایی «وداع» را به خوانندگی حسام الدین سراج  و باکلام وحید جلیلوند به صورت رایگان برای عموم مردم روی صحنه دارد.

مدیرعامل برج میلاد در پایان تاکید کرد: تخفیف‌هایی که پیش از این وجود داشته، در حال حاضر به صورت هدفمند صرفا در خدمت موسیقی‌های کلاسیک، فاخر، اصیل ایرانی و برگزارکنندگانی که نگاه تجاری به هنر موسیقی ندارند، قرار می‌گیرد.

روز گذشته (۶ مهر ماه) مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری اعلام کرده که در انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، نامه‌ای به مدیرعامل برج میلاد ارسال و ضرب الاجلی را تا تاریخ ۳۰ شهریور برای تعدیل قیمت بهره‌برداری از سالن مذکور و خدمات جانبی آن به قیمت‌های مشابه و کمتر از سال ۱۳۹۷ تعیین کرده بود. ولی با این حال اقدامی در این راستا صورت نگرفت و تحریم برگزاری کنسرت‌ها در این مکان از سمت این مجمع صنفی صورت گرفته است.

کد خبر 456717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =