همشهری آنلاین: هزینه صعود به اورست برای ایرانی‌ها حدود نیم میلیارد تومان تخمین زده می‌شود که این هزینه قطعا برای یک کوهنورد سنگین است.

نیم میلیارد تومان، حداقل هزینه صعود ایرانی‌ها به اورست

به گزارش ایسنا و به نقل از adventurealternative، هزینه های صعود به اورست بسیار متفاوت است و بستگی به شرایط صعود دارد. قیمت های صعود از شمال تبت یا جنوب بسیار متفاوت است. اگر از سمت شمالی تبت صعود کنید هزینه های کمتری را خواهید پرداخت.

شما برای  تخمین هزینه خود باید هزینه راهنما را هم کنار بگذارید. افراد راهنما هزینه های مختلفی دارند که افراد نپالی ارزان تر از افراد خارجی هستند. هر بطری اکسیژن هم هزینه حدودا ۴۶۵ دلاری را همراه  دارد. افرادی که کپسول اکسیژن مصرف نمی کنند این هزینه را پس انداز خواهند کرد.

شرکت های زیادی صعود به اورست را ارائه می دهند و باید توجه داشته باشید که شرکت های محلی تبت تور های ارزان تری را ارائه خواهند داد زیرا از کارمزد و هزینه مجوز معاف هستند بنابراین نسبت به شرکت های دیگر قیمت کمتری را به شما پیشنهاد  می دهند.

شرکت های مختلف قیمت های مختلفی را برای صعود ارائه می دهند ولی به طور میانگین و کلی ۴۵ هزار دلار هزینه ی صعود از ضلع جنوبی با کپسول اکسیژن و راهنما است و از طرف ضلع شمالی حدود ۳۵ هزار دلار خواهد بود که اگر بخواهید از ضلع جنوبی به صورت مطمئن سفر کنید با دلار حدود ۱۱۵۰۰ هزار تومان باید حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه ی این سفر کنید.

این حداقل هزینه ای است که باید همراه داشته باشید. ممکن است نیاز به خرج های بیشتری هم پیدا کنید که قطعا هزینه ها بالاتر خواهد رفت و این مقدار فقط یک مقدار پایه و حدودی است.

* جدول شرکت ها ارائه دهنده تور به اورست و مقایسه آن با سال ۲۰۱۸

کد خبر 456387

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار