همشهری آنلاین: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمنان ما حوزه سایبری را یکی از اصلی‌ترین بسترهای تهدید علیه ملت‌ها به ویژه ملت ایران قلمداد می‌کنند.

غلامرضا جلالی

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار «غلامرضا جلالی»  در نخستین نشست کارگروه ارزیابی تاب آوری فضای سایبری که با حضور  «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از معاونین و کارشناسان در محل عمارت کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهارداشت: امروز با هماهنگی و هم افزایی  بین دستگاه های اجرایی و سازمان پدافند غیرعامل تلاش داریم تا آسیب پذیری ها را به حداقل رسانده و اثر تهدید بر کشور را به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه امروز فضای سایبری به عنوان یکی از بخش‌های مهم و راهبردی کشور مطرح است و تا عمق زندگی مردم نیز نفوذ کرده است، خاطرنشان نمود: هدف سازمان پدافند غیرعامل کشور این است که مردم و زیرساخت‌هایی که به مردم خدمات ارائه می دهند بتوانند در بهترین شرایط کارکردی خود قرار داشته باشند و تحت هیچ شرایطی  در تداوم کارکرد آنها اخلال صورت نپذیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعاملبا اشاره به اینکه دشمنان ما حوزه سایبری را یکی از اصلی ترین بسترهای تهدید علیه ملت ها به ویژه ملت ایران قلمداد می کنند، خاطرنشان نمود: در این شرایط عزم و اراده دستگاه‌ها جهت ارتقای تاب آوری سایبری یک اقدام جهادی در راستای منطق دفاعی کشور به حساب می‌آید.

جلالی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات گام های اولیه مناسبی در زمینه ارتقای تاب آوری فضای سایبری برداشته است و امید است این گام ها در آینده قوی تر و جدی‌تر شوند، گفت: موضوع شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستر ایمن سازی فضای سایبری کشور یک مساله حیاتی است و اگر ابهامی در تقسیم وظایف وجود دارد، وزارت ارتباطات به عنوان میدان‌دار اصلی این پروژه با همکاری سایر بخش‌ها کار را به سامان برساند و ما نیز در این مسیر در کنار وزیر محترم خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور با تاکید بر اینکه ملی سازی فضای سایبری رویکردی است که امروز نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها جهان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با توجه به سطح تهدیداتی که ما به دلیل رویکرد استقلال طلبانه خود در فضای بین المللی با آن مواجه هستیم ضرورت دارد تا یک اجماع ملی در این زمینه پدید بیاید و امیدواریم در این نشست‌های تخصصی بتوانیم به این فهم مشترک دست پیدا کنیم.

 جلالی با تقدیر از تلاش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پیاده سازی الزامات پدافند غیرعامل در فضای سایبری، گفت: با توجه به نوع تخصص و فراگیری وظایف، انتظار می رود  سایر دستگاه ها و بخش های اجرایی کشور نیز در موضوعات سایبری با این وزارت خانه همکاری و تعامل داشته باشند.

کد خبر 456313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =