همشهری‌آنلاین: معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با اشاره به تاکید بانک مرکزی مبنی بر استفاده مشتریان شبکه بانکی از رمزهای یک‌بار مصرف برای تبادلات مالی بر بستر اینترنت، گفت: مشتریان بانک شهر می‌توانند برای بالا بردن امنیت تراکنش‌های بانکی خود از نرم‌افزار رمزنت این بانک استفاده کنند.

بانک شهر

به گزارش شهرنوشت به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، جواد عطاران با بیان این مطلب اظهار کرد: برای ایجاد بستر امن برای مشتریان بانک در زمان انجام تراکنش‌های کارتی، بانک شهر اقدام به پیاده‌سازی نرم‌افزار "رمز نت" کرده است که این نرم افزار امکان تولید رمز یک‌بار مصرف اول و در مرحله بعد رمز دوم کارت به منظور انجام تراکنش از طریق درگاه‌های حضوری و اینترنتی و همچنین تولید رمز یک‌بار مصرف کانال‌های مدرن را برای مشتریان فراهم می‌کند.

عطاران گفت: مشتریان بانک شهر می‌توانند این نرم افزار را برای گوشی‌های هوشمند خود از بازارهای معتبر play store و کافه بازار برای سیستم عامل اندروید و سیبچه برای ios دریافت کنند. مشتریان بانک شهر می‌توانند با دانلود نرم افزار "رمزنت" و فعال‌سازی آن، از رمز تولید شده ﺗﻮﺳﻂ این نرم افزار به مدت ۶۰ ثانیه اﺳﺘﻔﺎده کنند. اﯾﻦ رﻣﺰ ﺑﺮای ﻣﺪت ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﺖ و ﺑﻌﺪ از آن اﻋﺘﺒﺎرش را از دﺳﺖ ﻣﯽ دﻫﺪ؛ ﻟﺬا اﻓﺸﺎ ﺷﺪن اﯾﻦ رﻣﺰ، ﺧﻄﺮی ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.

معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با اشاره به این‌که مهم‌ترین مزیت استفاده از نرم افزار "رمزنت" این است که دانستن رمز بانکی مشتریان برای دیگران غیرممکن می‌شود، بیان کرد: قطعا با گستـرش استفاده از این نرم افزار، شاهد کاهش بسیار زیاد جرائم سایبری مالی به خصوص در بحث برداشت‌های غیر مجاز بانکی خواهیم بود.

عطاران درباره نحوه فعال‌سازی "رمز نت"، اظهار کرد: کاربران، پس از نصب نرم‌افزار در تلفن همراه، اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود کرده و با مراجعه به حساب کاربری اینترنت بانک خود و یا مراجعه به شعب بانک شهر، می‌توانند این نرم‌افزار را فعال و از آن استفاده کنند.

کد خبر 456096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =