همشهری آنلاین: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد از سال ۱۹۷۰ تا به امروز نزدیک به ۳ میلیارد پرنده گوناگون در آمریکای شمالی به علت تخریب محیط زیست و گرمایش زمین از بین رفته‌اند.

۳ میلیارد پرنده در آمریکای شمالی از بین رفته‌اند

به گزارش مهر، این امر موجب شده تا جمعیت کل پرنده‌های ساکن آمریکای شمالی طی ۴۹ سال گذشته حدود ۲۹ درصد کاهش یابد.

پژوهشی که در این زمینه توسط محققان آمریکایی و کانادایی صورت گرفته، نشان می‌دهد ۵۲۹ گونه پرنده مختلف در این بخش از جهان از بین رفته یا تعداد آنها بسیار کاهش یافته و در مجموع بیش از ۲.۹ میلیارد پرنده مختلف دیگر در این بخش از جهان زندگی نمی‌کنند.

بیش از ۹۰ درصد از این خسارت مربوط به ۱۲ خانواده مختلف از پرندگان است که از جمله آنها می‌توان به تیره‌های مختلفی از گنجشک‌ها و چکاوک‌ها اشاره کرد. البته تعداد برخی گونه‌های پرندگان نیز افزایش یافته که از جمله آنها مرغ‌های آبی و برخی انواع پرنده‌های شکاری هستند.

بررسی این موضوع با استفاده از داده‌های پایگاه‌های دیتای مختلف و نیز اطلاعات یک شبکه راداری موسوم به نکسراد صورت گرفته که می‌تواند وضعیت و شرایط دسته‌های مهاجر پرندگان را شناسایی و کشف کند.

مجموع این اطلاعات از کاهش شدید تعداد پرندگان در آمریکای شمالی به خصوص در ده سال اخیر خبر می‌دهد. دانشمندان هشدار می‌دهند که با تداوم تخریب محیط زیست این وضعیت در آینده ادامه می‌یابد.

کد خبر 455751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار