همشهری آنلاین: تحلیلگران تجاری در وال استریت و توزیع کنندگان محصولات الکترونیکی در آمریکا از فروش بی‌سابقه تازه‌ترین گوشی تلفن همراه آیفون ۱۱ خبر داده‌اند.

آیفون یازده 833
اپل هفته گذشته از سه محصول جدید خود در حوزه تلفن همراه با نام‌های آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس رونمایی کرد. این محصولات از ۶۹۹ دلار تا ۱۰۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

به گزارش رویترز، مقامات شرکت توزیع کوپرتینو در کالیفرنیا گفته‌اند تقاضا برای آیفون از انتظارات فراتر رفته است. به گفته این شرکت عمده خرید محصول جدید اپل از سوی چینی‌ها بوده است. چین در سال ۲۰۱۸ سومین خریدار بزرگ محصولات اپل بود.

وبسایت تجاری بزرگ JD.com که متعلق به چین است روز یکشنبه اعلام کرد تقاضا برای پیش‌خرید آیفون ۱۱ در مقایسه با آیفون قبلی موسوم به ایکس.اس ۴۸۰ درصد رشد داشته است. همین آمار در دیگر وبسایت تجاری بزرگ چین به نام Tmal متعلق به سایت علی‌بابا رشدی ۳۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.

با این حجم وسیع از تقاضاها، شرکت توزیع محصول کوپرتینو پیش‌بینی‌ خود را از فروش ۶۵ تا ۷۰ میلیون دستگاه آیفون در سال ۲۰۱۹، به فروش ۷۰ تا ۷۵ میلیون دستگاه تغییر داده است.

تحلیل‌گران می‌گویند با این حجم استقبال از آیفون۱۱، اپل احتمالا رکورد فروش سه‌ماهه خود را خواهد شکست.

شرکت اپل بنابر رویه خود از نحوه عملکرد پیش‌فروش آیفون آماری منتشر نمی‌کند و سهامداران باید برای دانستن میزان موفقیت فروش محصولات آن تا انتشار گزارش سه‌ماهه جاری صبر کنند.

اپل در هفته گذشته از جدیدترین محصول خود در حوزه تلفن همراه رونمایی کرد.
کد خبر 455540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار