همشهری آنلاین: رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی فصلی نشان می‌دهد که بارش‌های پاییزه امسال در تمام کشور نرمال خواهد بود.

بارش‌ها در پاییز نرمال خواهد بود

به گزارش ایرنا، ایمان بابائیان گفت: همچنین بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بارش‌های پاییزه بدون تاخیر و به موقع شروع می‌شوند.

وی درباره وضعیت دما در فصل پاییز گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد میانگین دما در پاییز یک درجه گرم‌تر از نرمال است، البته ممکن است مثلا چند روز هوا خیلی سرد باشد اما از آنجا که پیش‌بینی‌های فصلی نقطه‌ای نیست و به صورت گلوبال (سراسری) انجام می‌شود نمی‌توانیم در مقیاس روزانه پیش‌بینی کنیم.

بابائیان ادامه داد: در پیش‌بینی‌های فصلی مثلا ۹۰ روز دما میانگین‌ گرفته می‌شود و در نهایت عدد کلی دما در آن فصل مشخص می‌شود. بنابر این پیش‌بینی روزانه در ابتدای هر فصل برای تمام آن فصل میسر نیست.

وی با بیان این که معمولا ابتدای هر ماه پیش‌بینی‌ها را اعلام می‌کنیم، گفت: بر این اساس پیش‌بینی دقیق بارش و دما در فصل پاییز را حدود ۵ مهر اعلام خواهیم کرد اما پیش‌بینی که در پنجم شهریور انجام گرفت، نشان داد که وضعیت بارش نرمال و بدون تاخیر آغاز خواهد شد.

رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی سازمان هواشناسی درباره این که برخی سایت‌ها و کانال‌ها اعلام کرده‌اند که شمال ایران از ابتدای پاییز شاهد شروع بارندگی‌های فوق سنگین خواهد بود و یا اینکه شاهد بارش برف سنگین در ارتفاعات البرز خواهیم بود، گفت: انجام پیش‌بینی جزو وظایف سازمان هواشناسی است و تنها مرجع رسمی اعلام وضعیت هوا این سازمان است، بنابر این من این اطلاعات را نه تایید و نه تکذیب می‌کنم.

کد خبر 455286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار